CS:GO відома не лише своєю кіберспортивною складовою, а й популярним ринком торгівлі скінами й іншими ігровими предметами. Від зброї та ножів до персонажів, значків і наклейок – гравці можуть хизуватися власною колекцією, яка подекуди може коштувати тисячі та навіть сотні тисяч доларів, повідомляє 24 канал.

Важливо PIN-UP Ukraine допомогла вивезти українських дітей на реабілітацію до Італії

На ціну скіна впливає багато чинників: рідкість, тип візерунка, рівень зносу чи унікальні характеристики. Отож список найдорожчих скінів та предметів в CS: GO у 2022 році виглядає наступним чином:

5 – Наліпки Katowice 2014 (Holo): $10 000 – $40,000+

Розпочнемо фактично не зі скінів як таких, а з наліпок, при тому доволі рідкісних, що і відбиває їх ціна. Зокрема, мова йде про голографічні версії наліпок двох команд, які змагалися на IEM Katowice 2014: Titan та iBuyPower.

Titan та iBuyPower / зображення dexerto

Хоча інші командні "стікери" з цієї події, такі як Dignitas чи LDLC, також вартують чимало, але ці два колективи лідирують з великим відривом. Команда iBuyPower здобула сумнівну славу за участь в договірних матчах, але причина, чому її наклейки стали такими дорогими, насправді досить прозаїчна.

Вони неймовірно рідкісні, особливо незастосовані, тому це дійсно очевидний приклад попиту та пропозиції. З огляду на те, що цих наклейок в обігу так мало, і той факт, що вони просто гарно виглядають, вам, ймовірно, доведеться заплатити від 10 до понад 40 тисяч доларів США за одну з них. Так, за наліпки. Так, у відеогрі.

4 – M4A4 Howl: $2 000 – $30 000+

M4A4 Howl – це єдиний скін класу "Контрабанда" в усій CS:GO, через суперечку щодо права власності на зображення. Саме це, на додачу до симпатичного дизайну, зумовлює його величезну ціну.

Скриншот із CS: GO

Хоча деякі зношені моделі без наклейок можна придбати трохи більш як за 2000 доларів США, якщо це версія "щойно з заводу" та ще й StatTrak, то ціна на цей скін може перевищувати відмітку в 30 000 доларів.

А з дорогими наклейками, на кшталт тих, що пунктом вище, його можна продати й за більш як 100 000 доларів. Таке вже сталося у 2020 році коли саме за таку ціну було продано подібний скін із 4 наклейками iBuyPower Holo, а сьогодні він, ймовірно, коштує навіть дорожче.

3 – AK-47 Case Hardened (661): $30 000 – $100 000+

Загартовані АК можуть продаватися за непомірно високі ціни, залежно від візерунка. У той час, як будь-який AK-47 Case Hardened буде достатньо дорогим ($1000+), найбільш коштовним зразком є номер 661, орієнтовна вартість якого складає приблизно від $30 000 до $35 000.

Скриншот із CS: GO

Цей конкретний візерунок робить так, що більша частина видимої області зброї має колір "блакитного самоцвіту", що робить її дуже бажаною серед грошовитих геймерів.

До того ж якщо на цей АК нанесені наліпки Titan, це може збільшити його ціну до понад 100 000 доларів.

2 – Souvenir AWP Dragon Lore: $10 000 – $100 000+

Хоча є багато дорогих скінів саме ці версії AWP Dragon Lore зазвичай є найдорожчими. Річ у тому, що примітка "сувенір" означає, що зброю присвячено певному кіберспортивному матчу, а сам скін на додачу містить золоті наклейки з командами та турніром.

Скриншот із CS: GO

Це й привертає особливу увагу колекціонерів та багатіїв, а вартість подібних скінів легко може перевищувати 100 000 доларів США.

1 – Karambit Case Hardened (Blue Gem): $1.5 million+

Цей гартований керамбіт, якості "щойно з заводу" та візерунком номер 387 – є майже міфічним скіном. Він був куплений у 2016 році за трохи більше як 100 000 доларів, але зараз в силу своєї, можна сказати, унікальності оцінюється значно дорожче.

Скриншот із CS: GO

Хоча його ще не продали, у вересні 2021 року власник відхилив пропозицію в розмірі 1,2 мільйона євро (близько 1,5 мільйона доларів США на той час) і можна лише здогадуватися яка ж ціна влаштує геймера.

Частково це пояснюється тим, що ймовірність відкрити такий самий ніж із кейсів становить приблизно 1 на 371 мільйон.