Клан українських гравців у Diablo Immortal – "Azov" – втратив назву через дії служби підтримки Activision Blizzard. Виявилося, що компанія вважає її такою, що "асоціюється з ультраправими та неонацистськими рухами", тому забороняє у своїх іграх.

Варте уваги PIN-UP Ukraine сплатила 23,4 мільйона гривень за ліцензію у 2022 році

Про ситуацію розповів адміністратор фейсбук-сторінки "Український Гік" – Артем.

За словами геймера, клан, що був названий "на честь батальйону та зруйнованої росіянами території Азову", мирно існував в грі приблизно від кінця червня, аж ось 4 вересня назва спільноти стала іншою.

"Нова" назва клану – GUILDGLNK3 / зображення gamedev.dou.ua

Виявилося, що підтримка Blizzard самовільно замінила слово "Azov" нібито "через порушення кодексу поведінки". Артем вирішив оскаржити подібні дії, але техпідтримка відповіла відверто проросійськими наративами.

На слушні зауваження українця про те, що це слово не порушує жодних правил, адже є звичайним топонімом, у Blizzard відповіли наступне:

Назва "Азов" нагадує назву полку "Азов", який "викликав суперечки через свої колишні та нібито теперішні зв'язки з ультраправими групами і неонацистською ідеологією, а також використання суперечливої символіки, пов'язаної з нацизмом, і твердження про те, що члени групи причетні до тортур і воєнних злочинів". Ми не допустимо нічого подібного в наших іграх.

Подібна відповідь викликала бурхливу хвилю негативної реакції від українських геймерів у твітері.

Під постом зі скриншотом листування з технічною підтримкою користувачі почали закликати компанію відповісти за слова працівника та пояснити свою позицію, а українців та усіх інших – бойкотувати продукти Blizzard.

Не залишилася осторонь і офіційна сторінка героїчного полку, яка також стисло і справедливо відповіла "блізам".

Самі ж розробники поки що ніяк не прокоментували ситуацію.