Дослідження виявило консолі останнього покоління, які найчастіше шукають у 47 країнах Європи. Дослідження порівняло результати пошуку в гуглі з результатами, які збігаються з показниками продажів трьох консолей.

Цікаво Понад 26 мільйонів гривень PIN-UP Ukraine направила на гуманітарні цілі

"Велика трійка"

Між компаніями триває десятирічна боротьба за домінування на ринку високоприбуткових ігрових консолей. Усі три консолі виграють від розміщення ексклюзивних випусків кількох бестселерів, як от серія Halo від Xbox, більшість ігор Final Fantasy для PlayStation від Sony, а також франшизи Mario та Zelda від Nintendo.

У дослідженні використовувалися гугл-тренди для порівняння результатів пошуку консолей у кожній країні за останні 12 місяців. Дослідження показало, що Nintendo Switch шукають найчастіше одразу в 24 країнах, серед яких Франція, Іспанія та Нідерланди.

PlayStation 5 лідирує за популярністю у 20 країнах, серед яких Німеччина та Норвегія. Незважаючи на те, що Xbox Series X перевершила продажі PS5 за останні три квартали, консоль Microsoft сильно відстала, вийшовши на перше місце лише в трьох країнах: Угорщині, Косово та Великій Британії.

Фора Nintendo

  • Ці результати здебільшого збігаються з показниками продажів кожної консолі, хоча Nintendo Switch також має перевагу в часі, оскільки існує на кілька років більше, ніж PlayStation 5 і Xbox Series X.
  • З 2017 року було продано 108 мільйонами одиниць Nintendo Switch, тоді як її найпопулярніша гра Mario Kart 8 Deluxe була продана тиражем понад 46 мільйонів копій.
  • З моменту випуску PlayStation 5 у 2020 році було продано понад 20 мільйонів одиниць, незважаючи на сумнозвісну нестачу запасів і падіння продажів у Європі на 44% протягом першої половини 2022 року.
  • Згідно з даними пошуку, Xbox Series X посідає останнє місце з приблизно 15 мільйонами проданих одиниць з 2020 року.