Редакція Games24 разом із партнером PIN-UP Ukraine розповість про екранізації відеоігор, які підкорили серця шанувальників, а також згадаємо ті стрічки, які краще б ніколи не з'являлися на екранах.

Також цікаво Не лише "Останні з нас": які серіали завдячують своїм існуванням популярним відеоіграм

Need for Speed

Для авторів фільму про "Жагу швидкості" головним завданням було передати дух гри, яку так обожнюють фанати. Але з грою його пов'язує хіба що тема вуличних перегонів. Крім цього, авторів фільму Need for Speed критикують за "тупий і несмачний" сюжет.

Він і справді доволі простий. У центрі подій – головний герой Тобі, який тільки вийшов із в'язниці й жадає помсти. Він хоче покарати тих, через кого провів кілька років у тюремних катівнях.

Але й вороги теж не промах. Після того, як вони призначають ціну за голову героя, той приєднується до нелегальних вуличних банд. Тоді й починаються нескінченні перегони з ревом моторів і боротьбою за перемогу.

Трейлер фільму "Жага швидкості": дивіться відео

Та попри посередній сюжет, у грі варто відзначити особливе відчуття швидкості, яке змогли передати творці, показавши при цьому величезну кількість розкішних дорогих машин, гарних дівчат та перегонів.

Assassin's Creed

Фільм Джастіна Курзеля також неоднозначно зустріли критики. Дехто писав, що стрічку цілком можна вважати видовищною і гідною уваги, інші – жорстко розкритикували, вважаючи це ледь не "найгіршою екранізацією" відомих відеоігор.

"Кредо вбивці" дійсно вийшов неоднозначним. З одного боку це екшн, який захопить вашу увагу таємним протистоянням орденів Тамплієрів й Асасинів, з іншого – заплутаність та незрозумілість ролей тих чи інших героїв викликають думку про непродуманість сюжету.

Трейлер фільму "Кредо вбивці": дивіться відео

DOOM

Фільм режисера Анджея Бартковяка – ще один приклад втраченого потенціалу. Адже іноді краще зробити стрічку без прив'язки до гри, особливо якщо обидва творіння не мають багато спільного.

DOOM, хоч і знятий за мотивами проєкту від студії id Software, але настільки далекий від його сюжету, що це зовсім інша історія. Тож навіть якби фільм був хорошим, таке значне тематичне відхилення від оригіналу завжди провокує негативну реакцію озлоблених фанатів відеогри.

Трейлер фільму DOOM: дивіться відео

Закінчуємо тему невдалих екранізацій і переходимо до фільмів, які дуже вдало доповнюють відеоігри, за мотивами яких вони були зняті.

Pokemon. Детектив Пікачу

Після офіційного оголошення про роботу над фільмом про покемона Пікачу багато хто вважав це жартом. Та вже після виходу на екрани заговорили, що стрічка може стати однією з найкращих екранізацій відеоігор.

Хоча фільм спрямований передусім на дитячу аудиторію, дорослі, які вже давно захоплювалися пригодами Пікачу, теж доволі добре його сприйняли. "Pokemon. Детектив Пікачу" увібрав у себе все, що можна очікувати від сімейного кіно: інтригуючий сюжет, наповнений загадками, непоганий гумор і відсутність сцен насильства.

Трейлер фільму "Pokemon. Детектив Пікачу": дивіться відео

"Їжак Сонік"

Ще один доволі яскравий приклад адаптації відеогри в непоганий сімейний фільм. У центрі подій – Сонік, самотній прибулець, що потрапив на Землю і намагається подружитися з місцевими.

Чим фільм "Їжак Сонік" заслуговує особливої уваги – так це, без сумніву, ворог головного героя. Неймовірний Джим Керрі зіграв роль доктора Еґмена навіть краще, ніж у серії ігор.

Трейлер фільму "Їжак Сонік": дивіться відео

WarCraft: Початок

На екранізацію всесвіту World of Warcraft з величезним нетерпінням чекали всі. Його дуже добре сприйняли фанати Blizzard, а на скромну думку автора матеріалу, цей фільм – найкраща адаптація відеогри у стрічку.

Попри не надто виразну акторську гру, WarCraft пропонує безліч фан-сервісу, канонічних персонажів і локації, а також відмінну графіку – справжнє свято для всіх фанатів ігрового світу WarCraft.

Фільм демонструє боротьбу між людьми та орками, світ яких майже знищений Скверною. Відтак орки хочуть колонізувати Землю. Творці не захищають будь-яку з ворогуючих сторін, а лише показують історію з усіх частин гри та вражають спецефектами.

Трейлер фільму WarCraft: Початок

Такі різні Mortal Kombat

Як бонус пропонуємо переглянути дві екранізації гри Mortal Kombat. Перший фільм вийшов на екрани ще в далекому 1995 році та вважається класикою. Але критики зазнала акторська гра.

Щоб нині оцінити цей бойовик, потрібно бути доволі терплячим. Сюжет може здатися трохи наївним та не вразить сучасного вибагливого глядача. Проте найбільшою перевагою картини є спецефекти (на той час) і вражаюча хореографія бойових сцен.

Трейлер фільму Mortal Kombat 1995 року: дивіться відео

Більш сучасний Mortal Kombat, який Голлівуд презентував у 2021 році, так само пропонує глядачам досить якісну картинку. Творці стрічки просто ідеально виконали свою роботу та спрямували ресурси на справді видовищні спецефекти.

Водночас сюжет бойовика, як і в першій екранізації, навряд чи вразить особливою драматургією, але точно захопить ефектними сценами бійок.

Крім цього, якщо ви ніколи не грали в Mortal Kombat, може бути складно зрозуміти деякі деталі фільму. Та погодьтесь: більшість глядачів обирають знаменитий Mortal Kombat не за сюжет, а за видовищну картинку, яку й отримують.

Трейлер фільму Mortal Kombat 2021 року: дивіться відео