Загалом довкола студії Stellarium, яка займається розробкою "Голодного шляху", спалахнув великий скандал. Втім, керівництво запевняє, що гра таки вийде у світ, але дещо пізніше, ніж планувалося.

Також цікаво Словник геймера: як розуміти сленг фанатів відеоігор

Скандал довкола Stellarium

Загалом зі студії пішли близько 50 працівників. Звільнилися відділи маркетингу, менеджменту та геймдизайну. Студію покинула й співзасновниця Stellarium.gaming та композиторка Famine Way Дар'я Степасюк.

Я не особливо брала участь в розробці, окрім саундтреку, бо займалася маркетингом і просуванням. Та мені шкода, що я не насмілилася висвітлити ті проблеми, які перші висвітлили художники. Я також пішла з команди разом з усіма,
– заявила Дар'я Степасюк.

Уже колишні працівники студії розповіли про проблеми з комунікацією та оплатою праці. Зокрема, їхні старання оцінювали за допомогою story points – відносні оцінки складності зусиль команди на виконання завдання. Їх нібито мали розраховувати, скільки працівник чи працівниця має отримати від продажу гри в майбутньому.

Загалом серед основних причин, чому значна кількість людей із команди студії вирішила завершити співпрацю, колишні співробітники називають "дірки у контрактах", одночасно три проєкти в роботі та погане ставлення до розробників.

Студія не зможе використати уже наявні напрацювання для гри, бо розробники, які покинули Stellarium, заборонили використання артів, графіки й коду. Втім, керівництво запевняє, що компанія продовжить своє існування й розробку запланованих проєктів.

Студія буде існувати й надалі, як і праця над двома анонсованими та одним неанонсованим проєктом. Та зараз нам потрібен деякий час для вирішення всіх питань і проблем компанії,
– розповів один зі співзасновників Матвій.

Водночас він звинуватив колишніх співробітників у тому, що вони, мовляв, знехтували проявленою до них довірою та солідарністю й винесли внутрішні суперечності назагал.

Famine Way

  • "Голодний шлях" – найвідоміший проєкт, над яким працює (чи то працювала) студія Stellarium.
  • Ця пригодницька 2D-гра в мальованому стилі розповідає про Голодомор 1932 – 1933 років на Харківщині.
  • Ще в листопаді 2023 року гра отримала офіційну сторінку на сервісі Steam.