Це саме той випадок, коли ви впізнаєте більшість назв, навіть якщо у вас щойно розпочалися літні канікули в школі. Про найяскравіші відеоігри 90-х років розповідає 24 Канал разом з партнером PIN-UP Ukraine.

Також цікаво Залишили слід в історії: 5 відеоігор, які назавжди змінили індустрію

Тож пропонуємо вашій увазі перелік ігор, які допоможуть комусь згадати своє дитинство або молодість.

DOOM

А з чого ще можна було б розпочати схожий рейтинг? Саме ця легендарна "стрілялка" стала справжньою сенсацією в 1993 році й мала значний вплив на подальші шутери від першої особи.

Події гри розгортаються на планеті Марс, куди керівництво відправило космічного піхотинця, котрий відмовився виконувати злочинний наказ командира. Штрафник перебуває під охороною, але раптом на планеті починають відбуватися жахливі явища, врятуватися від яких допоможе лише зброя та відвага.

Геймплей гри Doom: дивіться відео

Grand Theft Auto

Так, так і ще раз так – історія Grand Theft Auto бере свій початок ще з 90-х. Хоча більшість геймерів пам'ятають франшизу з часів Vice City, перша гра вийшла у 1997 році.

Бійки, вбивства, пограбування, карколомні місії та маса дорожньо-транспортних пригод відразу ж стали яскравою характеристикою серії, про яку сьогодні мало не кожен у світі чув, як просто про GTA.

Трейлер гри Grand Theft Auto: дивіться відео

Need for Speed

Це ще один яскравий приклад неймовірно успішної франшизи, коріння якої тягнеться ще з 1990-х років. Історія найпопулярнішої гоночної серії почалася з 1994 року.

Need for Speed – це відомий на весь світ аркадний автосимулятор, де гравець обирає автомобіль та трасу, а далі вирушає в запаморочливий слалом наввипередки з часом і суперниками.

Геймплей гри Need for Speed: дивіться відео

Warcraft

Одна з прем'єрних ігрових стратегій, що згодом перетворилася на повноцінну та надзвичайно успішну франшизу. Традиційні персонажі Warcraft – орки та люди — з'явилися вже у дебютному виданні.

Згодом до них приєдналися огри, гіганти, ередари, ельфи та інші казкові персонажі міфічного королівства Азерот.

Геймплей гри Warcraft: дивіться відео

Mortal Kombat

Добре відомий файтинг з елементами танців 90-х років, який спочатку призначався для аркадних апаратів. Однак після набуття гігантської популярності гра перекочувала на альтернативні майданчики, у тому числі домашні ігрові консолі.

На аркадних автоматах молодь грала у Mortal Kombat з 1992 року. Через п'ять років PlayStation, Nintendo та персональні комп'ютери адаптували бойову іграшку на радість користувачів.

Геймплей гри Mortal Kombat: дивіться відео

Fallout

Наостанок згадаємо ще один приклад неймовірно успішної франшизи, історія якої розпочалася ще в 1990-х роках. Після виходу в 1997-му Fallout стала абсолютним шедевром на тему постапокаліптичного світу, а її наступниці тримають цю планку й сьогодні.

Варте уваги Віртуальний відпочинок: 5 відеоігор, що втамують жагу подорожей

Дія розгортається в недалекому постапокаліптичному майбутньому, коли планета перетворилася на нескінченну пустку після жахливої ядерної війни між світовими гегемонами.

Ключову дійову особу звуть "Виходець зі сховища". Йому доручають важливе завдання: за 150-денний термін знайти та доставити на базу спеціальний водний чип, щоб врятувати рідну комуну від загибелі.

Геймплей гри Fallout: дивіться відео