Про те, як розвивалась сфера відеоігор та які саме ігри вплинули на зміни в ній, 24 Канал розповідає спільно з партнером Pin-Up Ukraine.

Також цікаво Зачекалися на Голлівуд: 5 відеоігрових історій, яким просто необхідна екранізація

Pong

Фактично до гри Pong ігрової індустрії як такої не існувало. Домашні ігрові системи ще зовсім не були популярними, а аналітики не вірили, що це коли-небудь зміниться. Та творці Pong довели, що ті помилялися.

Гра Pong Cabinet мала такий величезний успіх, що розробники Нолан Бушнелл, Аллан Алкорн і Тед Дабні вирішили створити домашню версію, яка випускалася під назвою компанії Atari.

Те, що сталося далі, було абсолютно безпрецедентним: домашня версія Pong мала миттєвий успіх. Протягом різдвяного сезону 1975 року продали понад 150 тисяч систем, і тому її вважають грою, яка започаткувала індустрію.

Гра Atari Pong: дивіться відео

Mario 64

На момент виходу Mario 64 у 1996 році Nintendo вже володіла ігровою індустрією. Вони випустили гру разом із Nintendo 64 після виробництва двох надзвичайно успішних ігрових систем – Nintendo та Super Nintendo.

Цей знаковий реліз змінив те, як у світі грають у відеоігри, а Mario 64 повпливала на розробку наступних проєктів. Нагадаємо, що до цього відеоігри були двовимірними, де персонажі могли рухатися лише вправо-вліво, вгору-вниз. Натомість у Mario 64 геймери змогли пересуватися ще й уперед-назад. Завдяки цій зміні Nintendo фактично представила 3D-дизайн ігор.

Геймплей Mario 64: дивіться відео

Mortal Kombat

До Mortal Kombat фактично не існувало жодних обмежень щодо того, що можна зображувати у відеоіграх. Так, наприклад, у США до 1991 року не було Ради з регулювань відеоігор.

Теоретично розробники могли створювати будь-який тип гри, зображуючи кров та вбивства. Навряд чи творці Mortal Kombat мали намір розпалити загальнонаціональну дискусію про насильство у відеоіграх, але критики індустрії згадували саме функцію "фаталіті", щоб виступити за створення ESRB – Ради з регулювання відеоігор.

Геймплей гри Mortal Kombat: дивіться відео (за посиланням)

Minecraft

Ще до Minecraft багато ігор називали "пісочницями". Творці обіцяли, що в таких проєктах можна йти куди завгодно й робити що завгодно. Втім, завжди була основна сюжетна лінія.

Натомість привабливість ігрового процесу Minecraft полягає в тому, що він повністю створений користувачем у світі пісочниці. У цій грі геймери можуть робити справді все, що їм заманеться.

Тому, починаючи з Minecraft, для досягнення успіху деякі розробники ігор відмовилися від ідеї, що гравці повинні мати жорсткі обмеження, як-от сюжетні лінії та квести.

Як грати в Minecraft: дивіться відео

Pokémon Go

Pokémon Go одразу після своєї появи викликала неабиякий ажіотаж в ігровій індустрії. До неї відеоігри переважно не включали доповнену реальність або ж робили це не надто успішно.

Успіх Pokémon Go підштовхнув більшість розробників до пошуку додаткових способів отримати прибуток від захоплення доповненою реальністю.

Геймплей Pokémon Go: дивіться відео