Виявилося, що резонансний витік секретної інформації щодо українського контрнаступу та ходу війни стався в Discord, а дані першочергово почали з'являтися на сервері, присвяченому Minecraft й у Microsoft кажуть, що це не випадковість.

Важливо PIN-UP Foundation допоміг з евакуацією за кордон українців, які через війну втратили житло

Під час обговорення на сцені Саміту світової економіки Semafor, президент корпорації Microsoft Бред Сміт сказав, що компанія зараз має справу зі спробами різних російських агентів "проникнути" в ігрові онлайн-спільноти, а особливо в ті, що пов'язані з Minecraft.

Хоча на думку Сміта ці спроби мають досить низьке місце в списку пріоритетів, коли йдеться як про корпоративну, так і про національну безпеку, функціонер все ж наголосив на важливості боротьби з подібними діями.

За його словами, ця методика стала новим способом Росії поширювати свою пропаганду та дезінформацію про вторгнення в Україну.

Навколо ігор у вас є спільнота геймерів, вони збираються разом, вони спілкуються один з одним, зокрема, коли грають у гру. І протягом останніх кількох місяців наша команда аналізу цифрових загроз виявляла спроби росіян проникнути в деякі з цих ігрових спільнот. Ми консультували уряди щодо цього, це група Вагнера, це російська розвідка, і вони частково використовують це як місце для поширення інформації, – розповів Сміт.

Потім президент Microsoft згадав, власне, і про витік, який Пентагон назвав "найруйнівнішим за десятиліття".

Президент Microsoft про нові методи російської розвідки: відео

Отож, шанувальникам віртуальних розваг тепер слід уважно ставитися до інформації, отримуваної від друзів з ігрових спільнот, а особливо пильно стежити за новачками, які проявляють занадто великий інтерес до теми російсько-української війни.