Частина цих відеоігор була продовженням своїх попередниць з 90-х років, а решта – вперше вийшла на широку публіку. Про найкращі відеоігри 2000-х років розповідає 24 Канал разом з нашим партнером PIN-UP Ukraine.

Якщо ви пропустили Хвилинка ностальгії: найяскравіші відеоігри з 90-х

Серія GTA

Протягом 2000-х років вийшла одразу ціла низка ігор франшизи Grand Theft Auto. Без сумніву, саме GTA у той час була однією з найулюбленіших ігор молоді. У цей період світ побачили:

  • GTA III (2001 рік),
  • GTA: Vice City (2002 рік),
  • GTA: San Andreas (2004 рік),
  • GTA IV (2008 рік).

З гри GTA III почалося нове покоління, адже саме вона була першою тривимірною грою в серії. Така ж ситуація й з GTA IV – вона стала першою HD-грою франшизи Rockstar.

Спершу шанувальники починали разом з безіменним злочинцем, що бродить по Ліберті-Сіті. Далі був Томмі Версетті та його пригоди у Вайс-Сіті, після чого Карл Джонсон "запалював" у штаті Сан-Андреас. А під закінчення пригоди знову повернулися до Ліберті-Сіті разом з новим героєм Ніко Беліком.

Порівняння GTA III та GTA IV: дивіться відео

Серія Assassin's Creed

Саме наприкінці 2000-х бере свій початок і серія пригодницьких бойовиків від французької студії Ubisoft – Assassin's Creed. Загалом до кінця двохтисячних встигли вийти перші 3 гри серії:

  • Assassin's Creed (2007 рік),
  • Assassin's Creed II (2009 рік),
  • Assassin's Creed: Brotherhood (2010 рік).

Все ще пам'ятаєте імена Дезмонда Майлза та Альтаїра ібн Ла-Ахада? Хто з них був звичайним барменом, а хто – асасіном на Середземній Святій землі?

Продовження серії перенесло нас у Флоренцію, у тіло нащадка Альтаїра – Еціо Аудіторе. Він же був головним героєм і Brotherhood, щоправда, цього разу свої пригоди Еціо продовжував уже в Римі.

Трейлер гри Assassin's Creed II: дивіться відео

Fable

Це популярний екшн RPG від Lionhead Studios 2004 року. У 2005 році вийшло доповнення гри, яке отримало назву Fable: The Lost Chapters.

Як на свій час, гра дає доволі серйозну свободу вибору гравцям – наприклад, між добром і злом. Крім того, геймери отримали можливість вільно пересуватися у світі під назвою Альбіон.

У розпорядженні гравця – головний герой, з яким можна пройти шлях від раннього дитинства й навчання в Гільдіїі героїв до моменту, поки він не стане відомим на увесь світ.

У 2008 році також вийшла гра Fable II, щоправда, лише на консолях Xbox. Гра передовсім вирізняється в 10 разів більшим світом, який здатен змінюватися, залежно від дій і рішень головного героя.

Трейлер гри Fable: дивіться відео

Fallout

Ще однією доволі яскравою грою з 2000-х років є Fallout 3 від Bethesda. Гра 2008 року розповідає про постапокаліптичну столицю США та її околиці.

Гравець виступає в ролі жителя Сховища 101 у Вашингтоні. Коли за загадкових обставин батько персонажа зникає, герой або героїня тікає зі Сховища й відправляється у подорож Столичної пустки.

Крім того, у 2010 році вийшла ще одна гра серії – Fallout: New Vegas. Щоправда, її розробкою займалася студія Obsidian Entertainment. Шанувальники досі сперечаються, яка з цих ігор найкраща у франшизі.

Трейлер гри Fallout 3: дивіться відео

Counter Strike

Спочатку, будучи модифікацією для Half-Life, Counter-Strike прийняли як самостійну гру Valve Corporation у 2000 році. А вже у 2003-у гра отримала свій реліз на Xbox.

Це саме той Counter-Strike, який нам усім відомий з далекого дитинства чи юності. Невдовзі після свого релізу він став однією з найпопулярніших відеоігор у всьому світі.

Трейлер гри Counter-Strike: дивіться відео

Серія The Sims

Ще одна франшиза, яка змогла протягом 2000-х випустити одразу декілька ігор серії. Загалом впродовж цього періоду таких вийшло одразу три гри:

  • The Sims (2000 рік),
  • The Sims 2 (2004 рік),
  • The Sims 3 (2009 рік).

Симулятор життя відомий геймерам і сьогодні. Адже досі серія ігор Sims – це гарний спосіб розслабитися, покерувавши своєю віртуальною сім'єю та розв'язуючи ігрові проблеми.

Трейлер гри The Sims: дивіться відео

Diablo 2

Ще одна гра, назва якої й досі користується величезною популярністю. До слова, не лише через неї, а й завдяки продовженням – Diablo 3 та зовсім свіжій Diablo 4.

Після виходу у 2000 році потрапила в Книгу рекордів Гіннеса як відеогра, що найшвидше розійшлася 1 мільйоном примірників – лише за перший тиждень.

Трейлер гри Diablo 2: дивіться відео