Найвідоміші вдалі помилки в історії відеоігор: які механіки виникли випадково
Нікого не здивуєш тим, що у відеоіграх є баги. Часом вони кумедні, часом дратують геймерів, а іноді стають чимось таким, що лише покращує гру. Про випадки, коли помилка розробників пішла на користь проєкту – у матеріалі.
Гравці полюбляють досліджувати відеоігри, тому жоден промах розробників не залишається поза увагою. 24 Канал спільно з партнером PIN-UP Ukraine підготував для вас список найвідоміших вдалих помилок в історії відеоігор.
Цікаво Обрати неможливо: найважчі рішення у відеоіграх
Бюст Лари Крофт
Деталь у вигляді легендарної "розкрадачки гробниць", яка одразу привернула увагу гравців, була створена волею випадку. Річ у тому, що розробник Тобі Гард, експериментуючи з моделлю героїні, випадково виставив повзунок, який відповідав за бюст до значення у 150%.
Бюст Лари в оригінальній грі / Фото Square Enix
Це одразу привернуло увагу команди дизайнерів. Саме колеги наполягли на тому, аби Гард зберіг ці непропорційні розміри.
Як жартували потім розробники: "випадковий дизайн Гарда зробив вибір маркетингової стратегії надзвичайно простим".
Партнерська інформація. Складно обрати відеогру на вечір? З цим допоможе PIN-UP.UA – легальне онлайн-казино, яке відкриє перед вами світ азарту та дозволить випробувати удачу, насолодившись величезною кількістю популярних ігор. Від класичної рулетки, слотів та Техаського Холдему до рамі чи пай гоу – тут ви знайдете все, що потрібно для не нудного вечору.Складність у Space Invaders
Space Invaders – це одна з найважливіших відеоігор усіх часів. Можливо, ви не знали, але саме цей проєкт 1978 року випуску фактично подарував індустрії революційну на той час концепцію зростання складності.
У ході гри іншопланетні кораблі починали рухатися все швидше. Однак виявилось, що це не було заплановано розробником Тосіхіро Нісікадо.
Ігровий процес оригінальної Space Invaders: дивитися відео
Виявляється, що плата ігрового автомата була недостатньо потужною, щоб переміщувати ворожі зорельоти по екрану з потрібною швидкістю. Тож це відбувалося повільніше, аніж було заплановано.
Однак Нісікадо помітив, що чим менше залишається опонентів – тим менше навантаження на процесор, відповідно той починає переміщувати юніти з потрібною швидкістю. Замість того, щоб якось змінювати код, аби це виправити, розробник вирішив залишити цікаву помилку, як особливу механіку ігрового процесу, і не прогадав.
Кріпер у Minecraft
У сучасному Minecraft на гравця чекає світ, сповнений величезним розмаїттям створінь, або ж як їх називають – мобів. Однак на ранніх етапах існування проєкту у ньому з'явилася справжня легенда, яка суттєво повпливала на популярність гри.
Мова про кріпера – зеленого монстра, який став нічним жахом для геймерів.
Кріпер у грі / Фото Mojang
Річ у тому, що цей ворожий NPC мав атакувати гравця як і звичайні зомбі, але через помилку в коді вибухав без попередження.
Розробники вирішили залишити цей цікавий елемент, майстерно обігравши його та додавши специфічний звук, що попереджує про загрозу.
Вибух кріпера: дивитися відео
Цікаво, що на додачу до цього і дизайн Кріпера був створений цілком випадково. Першочергово це була модель свині, але автор гри Маркус Перссон переплутав значення ширини та довжини й результатом стало це чудернацьке створіння.
Агресивна поліція у GTA
Race 'n' Chase планувалася як гра з перегонами, де геймер міг би грати за поліціянта чи втікача. За задумом, правоохоронці мусили б наздогнати нечемного водія та виписати йому штраф, а той відповідно мав намагатись втекти від представників закону.
Однак через помилку у коді штучний інтелект поліціянтів "зійшов з розуму". Замість простого переслідування вони почали зносити порушника з дороги, таранити автівки, що заважали їхньому руху та загалом спричиняти абсолютний хаос на дорозі. Розробники зрозуміли, що це виглядає набагато веселіше, ніж їхній оригінальний задум.
Концепція Race 'n' Chase / Фото Rockstar
Проєкт пройшов через безліч змін до релізу і зрештою перетворився на Grand Theft Auto 1. Ось так одна незначна помилка призвела до створення одного з найвідоміших брендів в історії відеоігор.