Варто зазначити, що такий перелік є вельми суб'єктивним, адже кожен гравець по-своєму оцінює той чи інший проєкт, і його масштаби. Попри це, Games 24 спільно з партнером PIN-UP Ukraine пропонує власний погляд на одні з найкращих битв, які ви можете зустріти в іграх. Остерігайтеся спойлерів!

Дивіться також Оригінальна трилогія STALKER з'явиться на консолях – ЗМІ назвали дату й ціну

Найдорожча битва в історії ігор

Про цю космічну сутичку реальних гравців у світі гри Eve Online ходять легенди. Вона забрала у них сотні тисяч реальних доларів і призвела до знищення цілих флотів космічних кораблів. За її результатами було встановлено два світові рекорди.

У цій MMORPG гравці поділені на фракції, кожна з яких завойовує й утримує власний шмат космосу. Битва, відома як "Бійня в M2-XFE", відбувалася між учасниками двох найбільших коаліцій. Події розгортаються у 2020 році в рамках масштабної війни між альянсами Imperium і PAPI.

Ось трохи статистики:

  • під час протистояння гравці втратили сумарно 378 012 реальних доларів, або 29 111 604 784 863 ISK в ігровій валюті. Ці кошти вони витратили на будівництво всіх знищених кораблів, купівлю ресурсів та інше;
  • ще один рекорд – найбільша кількість втрачених у битві кораблів класу Титан: 257. Вони є наймасивнішими кораблями в грі;
  • всього було знищено 3404 кораблі;
  • битва тривала цілих 14 годин.

Під час цієї події максимальний онлайн доходив до 6,5 тисячі осіб.

Битва за Денерім із Dragon Age: Origins

Наступне епічне протистояння відбулося в Dragon Age: Origins. Дивлячись на боротьбу за Денерім, яка є фіналом гри, легко зрозуміти, наскільки BioWare любить завершувати свої проєкти пафосними битвами. Як це зазвичай буває, вам доводиться вирішувати долю світу, протистоячи цілій армії породжень темряви.

У битві за Денерім присутній увесь набір якісної гри: сміливі воїни, які перемагають ворога, орди породжень темряви з огидним виглядом, середньовічні фортеці та героїчна промова. Для багатьох – це найкращий момент у всій серії Dragon Age, і ми їх прекрасно розуміємо.

Битва за Денерім: відео

Втеча від величезного колеса з Bulletstorm

Вельми примітний шутер з веселим і захопливим сюжетом вийшов у 2011 році й отримав дуже хороші оцінки гравців. Проходження закидає нас то у космос, то на інші планети, то до величезних крикливих монстрів.

Але найбільше користувачам запам'яталася місія, в якій потрібно втікати від гігантського рухомого колеса, винищуючи тимчасом ворогів, які лізуть на вас зусібіч. Тут ви можете використовувати не лише стрілецьку зброю, але й енергетичний батіг, що притягує та б'є ворогів. Саме колесо не шкодує навколишніх ландшафтів, розчавлюючи будинки, цистерни, персонажів і навіть гори. Його жертвою може стати й сам гравець, якщо тільки не встигне вчасно ухилитися.

Втеча від колеса в Bulletstorm
Втеча від колеса в Bulletstorm / Фото Electronic Arts

Битва за Землю у Mass Effect 3

Ця епічна частина Mass Effect 3 не могла не потрапити до нашого списку. BioWare вирішила не розмінюватися на дрібниці й зіштовхнула між собою тисячі кораблів на орбіті планети. Довкола вибухи, постріли, пожежі – не лише в космосі, а й на планеті. Саме це і робить битву за Землю настільки епічною, адже вона ведеться скрізь, куди не кинь оком.

Уся Mass Effect 3 – це лише підготовка до фінального бою, який став чи не найкращим моментом усієї серії. Хоча, якщо подумати, то ми бачимо цілком стандартну схему BioWare: персонаж робить щось дуже важливе, поки навколо тисячі солдатів убивають одне одного.

Початок битви за Землю: відео

Битва за Каер Морхен у The Witcher 3: Wild Hunt

І останній наш пункт, однак точно не найнудніший – битва за фортецю Каер Морхен з гри про Відьмака Ґеральта з Рівії. У ній потрібно оборонятися від армії Дикого Гону, яка шукає Ціріллу. На дворі темна ніч, довкола сновигають ельфійські солдати Aen Elle разом зі своїми лютими псами та вибухає магія.

У цій битві бере участь більша частина головних героїв: сам Ґеральт, Цірілла, Йеннефер, Трісс Мериґольд, Вессемір та інші відьмаки. Проти них – король Дикого Гону Ередін, воєначальник Червоних Вершників Імлерих та могутній чародій Карантір.

Битва у Каер Морхені: відео зі спойлерами до фіналу

За результатами бою, на жаль, доведеться втратити важливого персонажа. Проте сама битва залишить незабутні враження.