Міністр опублікував у своїх соціальних мережах відповідні листи, розіслані низці компаній, серед яких більшість пов'язані з ігровою індустрією. Серед них Epic Games, Valve, Ubisoft, Roblox, Visa, Twitch та MasterCard.
Також цікаво Географія геймера: з яких країн походять культові відеоігри
Що не так з Xsolla
У своїх листах Михайло Федоров доводить до відома ігрову спільноту, що дана компанія не припинила своєї роботи в Росії. Це попри те, що раніше Xsolla сама заявляла про ліквідацію свого офісу в Пермі.
Ба більше, Xsolla продовжила набір співробітників у той самий офіс. У такий спосіб вони лише збільшують суму податків, що йдуть на війну проти України.
Ці податки були використані для фінансування російської війни в Україні. У 2022 році тільки за своїх 240 співробітників у росії Xsolla заплатила понад 2,1 мільйона доларів податків. Російський офіс Xsolla імовірно набув статусу "підприємства особливої важливості для російської економіки", що захищає співробітників компанії від мобілізації,
– повідомив Михайло Федоров.
Український міністр зауважив, що російський уряд не надає такого статусу компаніям просто за сплату податків. Тож, імовірно, може мовитися й про неофіційну частину співпраці Xsolla з Кремлем.
Xsolla?
Це сервіс прийому платежів в онлайн-іграх, створений у 2005 році в Росії росіянином Алєксандром Агапітовим. Нині головний офіс компанії розташований у Лос-Анджелесі в США, але свою діяльність у Росії вона не припиняла.