У Чикаго, штат Іллінойс в останні місяці збільшилася кількість викрадень автомобілів. Місцеві можновладці подумали й вирішили, що у всьому винні комп'ютерні ігри, а особливо Grand Theft Auto V. Чому у всьому знову винні відеоігри не дуже зрозуміло, але спробуємо розібратися.

Читайте також Виглядає реалістично: GTA V із модами запустили на флагманській GeForce RTX 3090 – відео

Представник Демократичної партії Маркус Еванс-молодший вніс законопроєкт, який має внести поправки у міський закон 2012 року. Дуже важливо відзначити, що цей закон забороняє продаж жорстоких ігор неповнолітнім. Тобто певна заборона на розповсюдження подібних відеоігор на території цього штату вже існує. Щоправда, Маркус впевнений, що й цього недостатньо, бо хоче заборонити продаж жорстоких відеоігор взагалі. Політик відзначив наступне:

Grand Theft Auto та інші жорстокі відеоігри прокрадаються у розум нашої молоді та змушують їх думати, що викрадення автомобілів – це нормально.

Також він планує внести зміни у саме визначення жорстоких відеоігор. На думку Маркуса, це ігри, які дозволяють керувати героєм, який може різними методами завдавати фізичної чи психологічної шкоди іншому персонажу чи тваринам.

Маркуса підтримав Ерлі Волкер, який є членом місцевої організації, яка протидіє викраденню авто. Він побачив схожість між викраденнями автоцистерн у реальності та діями, які можуть зробити у цій відеогрі геймери. Ерлі сказав наступне:

Я відчуваю, що ця гра (GTA) стала величезною проблемою у цій сфері.

Представники американської асоціації виробників відеоігор також не стали мовчати у цій ситуації. Вони впевнені, що між грою та реальними викраденнями немає нічого спільного, а політикам не варто висувати законопроєкти, які ґрунтуються лише на їх припущеннях.

Ймовірно, таку поправку не приймуть на засіданні представників штату Іллінойс. Сподіваємося, що ці можновладці не дивилися поки фільми із серії "Форсаж".

GTA V

Відеогра, яка вийшла у 2013 році на консолі серії Xbox та PlayStation, а потім на PC. Розробником виступила американська компанія Rockstar Games, а сюжет розповідає про трьох злочинців, які знаходяться під тиском урядових служб та авторитетних кримінальних фігур. Відеогра отримала чималу кількість престижних нагород та побила декілька рекордів з продажів.