Війна в Україні, COVID-19 і теракт 11 вересня – добірка відеоігор, що передбачили майбутнє

31 січня 2023, 10:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Відеоігри, як і будь-який інший жанр мистецтва, іноді справді здатні передбачити майбутнє. Про те, які проєкти заздалегідь знали про Covid-19 чи те, що танкам Abrams доведеться обороняти Україну від росіян, – розповідаємо у матеріалі.

Чимало людей справді вірять у пророцтва таких персон, як Нострадамус чи Ванга, однак, що якщо ми скажемо вам, що відеоігри також здатні передбачати майбутнє? Про найцікавіші з-поміж таких випадків 24 Канал розповідає спільно з партнером PIN-UP Ukraine.

Цікаво Коли один у полі воїн: найкращі відеоігри, зроблені соло-розробниками

Що буде в майбутньому? Це питання, яке турбує людство, мабуть, впродовж усього його існування. 

Пророцтва того ж таки Нострадамуса подекуди справді збуваються та лише більше змушують вірити у силу передбачень. Однак чи знали ви, що не лише Сімпсонам, але й чималій кількості відеоігор вдався такий трюк?

Ми не провидці, але гарантуємо, що з PIN-UP можна цікаво та весело провести час за слотами, рулеткою чи десятками настільних й карткових ігор. Окрім веселощів, PIN-UP.UA дарує вам можливість перевірити Фортуну та взяти майбутнє у власні руки, ставши казково багатим.

Homefront (2011) – Covid-19 та прихід до влади Кім Чен Ина

Скандальний шутер від першої особи Homefront був випущений у 2011 році та одразу заборонений у Японії і Південній Кореї.

Річ у тому, що його сюжет зосереджений навколо альтернативної історії та розповідає про виникнення небезпечної супердержави.

Гра передбачила смерть колишнього лідера Північної Кореї Кім Чен Іра та прихід до влади його сина Кім Чен Ина (чого у реальності не очікував ніхто). Останній за сюжетом об'єднав Північну та Південну Корею у Велику Корейську Республіку. 

Повідомлення про смерть Кім Чен Іра у Homefront / скриншот з гри

Ба більше, у грі смерть Кім Чен Іра датується початком 2012 року, а у реальності ж корейський диктатор пішов з життя 17 грудня 2011, себто різниця всього у кілька тижнів.

На додачу детальніше дослідження лору гри виявило, що у ній були відомості й про те, що у 2022 році Сполучені Штати будуть вкрай ослаблені через крах світової фінансової системи.

Зумовлено це буде епідемією азійського грипу, яка вб'є понад 6 мільйонів людей. Не надто далеко від історії з COVID-19, правда ж?

Deus Ex: Human Revolution (2011) – прем'єрство Джастіна Трюдо

Як приквел до легендарної Deus Ex, RPG Deus Ex: Human Revolution 2011 року стала однією з найпопулярніших ігор десятиліття та запала в серця багатьом геймерам.

Події гри відбуваються у 2037 році, але цікаво, що в ній в одному з повідомлень гравцям оголошують прізвище прем'єр-міністра Канади – Трюдо.

Повідомлення з прізвищем прем'єра Канади Deus Ex / скриншот з гри

У час релізу проєкту Джастін Трюдо навіть не мріяв про такий статус, а лише починав свій шлях, прагнучи стати лідером Ліберальної партії Канади.

Чотири роки потому він офіційно обійняв посаду прем'єр-міністра, тож до 2037 року чекати не довелося.

Command & Conquer: Red Alert 2 (2000) – теракт 11 вересня у Нью-Йорку

Command & Conquer: Red Alert 2 – це, ймовірно, одна з найбільш культових RTS усіх часів, що була випущена для ПК 23 жовтня 2000 року, трохи менш ніж за рік до трагічних подій 11 вересня.

Тоді ні в кого не викликала негативу обкладинка проєкту, на якій серед іншого можна було побачити Всесвітній торговий центр, охоплений вогнем, та літак, що здається от-от влетить в одну з його веж.

Оригінальна обкладинка гри / зображення moddb.com

Після терористичного акту, що сколихнув увесь світ, видавцям з EA довелося в екстреному порядку міняти зображення.

На додачу компанія була змушена зв'язуватись з окремими роздрібними торговцями, аби вони замінили свої оригінальні копії коробок на ті, що містили перероблену обкладинку. 

Elite Dangerous (2014) – відкриття космічної системи Trappist-1

Космічний симулятор, у якому гравці досліджують і відкривають планети, відомий своїм неймовірним процедурно згенерованим всесвітом.

Цим він завдячує спеціальному алгоритму, створеному розробниками з Frontier Developments plc.

Краєвиди системи Trappist-1 у грі / зображення з mashable.com

Одначе, величезним здивуванням для команди стала ситуація, коли NASA оголосили про відкриття системи Trappist-1. Адже технологія студії згенерувала майже ідентичну систему у грі (з усіма її 7 землеподібними планетами), ще й досить близько до координат реальної знахідки.

Tom Clancy's Ghost Recon (2001) – вторгнення Росії в Грузію

Tom Clancy's Ghost Recon 2001 року випуску фактично стала однією з корифейок жанру тактичних шутерів та дотепер має неабияку фанатську спільноту, яка й досі випускає модифікації для гри. Сюжет до болю простий та полягає в намаганнях Росії відновити Радянський Союз шляхом захоплення інших країн.

У грі держава-терористка атакує Грузію навесні 2008 року, і тоді це здавалося не більш ніж вигадкою авторів.

Трейлер гри: відео

Однак потім, через сім років після релізу проєкту, і справді розпочалася російсько-грузинська війна. Буквально на кілька місяців пізніше порівняно з її стартом у Ghost Recon, а саме 1 серпня 2008 року.

iM1A2 Abrams (1997) – танки Abrams захищають Україну від російських військ

Симулятор основного бойового танка M1A2 Abrams розроблений компанією Charybdis Enterprises та випущений у далекому 1997 році для операційної системи Windows 95.

Геймплей зосереджений на управлінні полем бою у чині командира танка, який, окрім своєї техніки, керує плеядою допоміжних юнітів, включаючи піхоту, артилерію та авіацію.

Доступні три окремі вигадані кампанії: іранська (розгортається в Іраку), боснійська та українська.

Короткий брифінг української кампанії / зображення з 9gag

Згідно з сюжетом останньої, Росія знову ж таки вирішує відродити СРСР та атакує мирну Україну. США не можуть залишитися осторонь й надають допомогу у вигляді дивізіону танків. Нічого не нагадує?

Гра закінчується так, як і закінчиться війна у реальності – перемогою України.

Переможний екран української кампанії в iM1A2 Abrams: відео

Бонус: серія FIFA – переможці 3 чемпіонатів світу

Розповідаючи про передбачення у відеоіграх, не можна не згадати про те, що за допомогою симуляції турніру в різних частинах серії FIFA вдалося передбачити ось уже трьох переможців Мундіалю поспіль.

Зокрема й тогорічний виграш Аргентини у Катарі.