Кожен, хто хоча б раз дивився титри своєї улюбленої відеогри, знає, яка неймовірна кількість людей зазвичай залучена у розробку фінального продукту. Одначе, це стосується не усіх успішних відеоігор. Про випадки, коли сил однієї людини вистачило, аби створити загальновизнаний шедевр, вам розповість 24 канал разом з партнером PIN-UP Ukraine.

Важливо PIN-UP Foundation обладнав у Харкові п'ять пунктів обігріву

Rollercoaster Tycoon (1999) – Кріс Сойєр

Колаж 24 каналу

Розпочнемо з одного з найстарших прикладів. Кріс Сойєр – справжній геній індустрії, який самотужки створив настільки складну, для ігор того часу, систему, що деякі розробники досі дивуються, як йому це вдалося.

Задля розробки проєкту він, відчуваючи люту ненависть до американських гірок, об'їздив безліч парків розваг та покатався на більш ніж 700 ненависних атракціонах. А безпосередньо розробка проєкту зайняла цілих 2 роки.

Окрім того, Кріс написав 99% гри на одній з найважчих для цієї задачі мов програмування – мові асемблера (образно кажучи, це як будувати повноцінний будинок із детальок Lego) і лише 1% проєкту використовував більш звичну для ігор C.

Детальніше про унікальність Rollercoaster Tycoon​ з точки зору програмування: відео

Варто зазначити, що допомогу у створенні графіки для проєкту Сойєр все ж отримав від свого знайомого художника Саймона Фостера.

Результатом напруженої роботи став "один з найважливіших симуляторів, з коли-небудь створених", який взялася видавати компанія Hasbro.

Потім було кілька менш успішних сиквелів та навіть судові позови на видавців, однак усі ігри серії принесли Сойєру виплати "роялті" загальною сумою у 30 мільйонів доларів та вічну славу серед геймерів.

Stardew Valley (2016) – Ерік Барон

Колаж 24 каналу

Далі у нас ще один симулятор, який, станом на сьогодні, мабуть, є найкращою грою у цьому жанрі.

Спочатку задумана як спосіб покращити своє резюме, Stardew Valley стала однією з топових відеоігор, зроблених соло-розробником.

Спершу її творець, Ерік Барон, вирішив створити власну "виправлену" версію гри Harvest Moon, адже сама вона, за його словами, "скотилася".

Одначе те, що починалося як побічний проєкт, покликаний показати свої здібності потенційним наймачам, так захопило Еріка, що він почав приділяти розробці увесь вільний час.

Разом з цим перфекціонізм молодого розробника перетворив Stardew Valley на щось набагато більше, ніж просто симулятор ферми.

Оригінальний трейлер Stardew Valley: відео

Для релізної версії за довгих 4 роки (починаючи з 2012) Ерік зробив власноруч практично усе: від графіки й музики до програмування та текстів.

Однак слід зазначити, що після успіху проєкту він все ж найняв невеличку команду розробників для роботи над оновленнями.

Шалена популярність Stardew Valley принесла Барону активи у приблизно 100 мільйонів доларів, а зараз він працює над новим проєктом під назвою Haunted Chocolatier.

Трейлер нової гри генія: відео

Minecraft (2011) – Маркус "Notch" Перссон

Колаж 24 каналу

Ймовірно, найвідоміший приклад для пересічних геймерів це саме найпродаваніша відеогра в історії – Майнкрафт.

Одержимий ідеєю створити гру, яка ніколи б не закінчувалася, шведський програміст самотужки розробив оригінальну концепцію й продовжував працювати соло, аж поки не випустив альфа-версію проєкту у 2009 році.

Після успіху задуму Перссон започаткував невеличку студію Mojang та став її керівником, попутно розвиваючи Minecraft.

Далі була бета, що вийшла у 2010 році, поява мобільних версій та повної гри на ПК у 2011 та продаж студії й прав на гру у 2014 році за неймовірні 2.5 мільярда доларів.

Undertale (2015) – Тобі Фокс

Колаж 24 каналу

Тобі Фокс, натхненний різними іграми, в які грав у дитинстві, хотів створити щось своє у подібному жанрі.

Майже не маючи досвіду у розробці, за винятком кількох шкільних проєктів, так і не доведених до кінця, молодик у червні 2013 року започаткував кампанію на Kickstarter, з метою зібрати 5 тисяч доларів.

Концепція проєкту Фокса так зацікавила користувачів, що зрештою було зібрано у 10 разів більше.

Гроші було витрачено з розумом і Фокс розробив усю гру самостійно, лише з графікою йому допомагала фріланс-дизайнерка Теммі Чанґ.

Трейлер Undartale: відео

Крім цікавих персонажів і сповненої неймовірно веселих та подекуди сумних історій оповіді, гра отримала низку нагород за свій чудовий саундтрек, теж повністю створений музикантом-самоучкою Фоксом.

За продажі Undertale, за оцінками преси, Тобі отримав у власну кишеню близько 27 мільйонів доларів.

Наразі Фокс продовжує працювати в індустрії, однак більше як композитор. Його музику можна почути зокрема у таких проєктах, як Little Town Hero, Super Smash Bros. Ultimate та Pokemon Sword and Shield.

Papers, Please (2013) – Лукас Поуп

Колаж 24 каналу

Після роботи над хітовими Uncharted: Drake's Fortune та Uncharted 2 системний програміст Naughty Dog Лукас Поуп покинув зону комфорту, щоб реалізувати власні творчі прагнення.

Переїхавши на батьківщину дружини-геймдизайнерки в японське місто Сайтама, Поуп спільно з нею працював над різними проєктами.

Якось пара навіть ненадовго переїжджала до Сингапура, аби допомогти з розробкою гри своєму другу.

Перебуваючи в постійних подорожах Азією та іноді ненадовго повертаючись в США, Лукас звернув увагу на роботу митної служби, яка здалася йому достатньо цікавою для відображення в грі.

Трейлер гри Papers, Please: відео

За підтримки своєї дружини, усього за 9 місяців Поуп створив свій найбільш вдалий проєкт, який до того ж приніс неабиякий фінансовий успіх.

Ним стала гра Papers, Please – фактично, унікальний симулятор митника з цікавим нелінійним сюжетом.

За свою працю Поуп отримав скромний прибуток у, за різними оцінками, від 5 до 10 мільйонів доларів.

Варта згадки: Farlanders (2023) – Андрій Бичковський

Колаж 24 каналу

Стратегія про колонізацію Марсу від українського інді-розробника Андрія Бичковського поки що навіть не вийшла, але ми переконливо радимо звернути на неї увагу.

Трейлер гри: відео

Більше про цю та інші відеоігри від українських розробників, які варто чекати у 2023 році, можна дізнатися тут.