Коли йдеться про розробки, які не вирізняються простотою, найпершою на думку спадає Elden Ring. Однак вона далеко не єдина у переліку проєктів, які стають для геймерів "завданням із зірочкою". 24 Канал разом з партнером PIN-UP Ukraine підготував для вас десятку найскладніших відеоігор усіх часів.

Також цікаво Географія геймера: з яких країн походять культові відеоігри

10. Flappy Bird

В ігровому процесі є лише один птах, яким ви керуєте однією кнопкою, щоб злетіти вище та досягти наступної області. Попри доволі примітивний геймплей, саму розробку аж ніяк не назвеш простою. Гра змушує добряче постаратися, аби подолати перешкоди на шляху персонажа.

Гра Flappy Bird: дивіться відео

9. VVVVVV

Цей платформер з елементами головоломки розбиває мозок вщент. У ньому також реалізовано лише одну механіку – зміну гравітації. Її слід застосовувати, щоб долати перешкоди. Звучить просто, але адаптуватися до геймплею неймовірно важко.

Геймплей гри VVVVVV: дивіться відео

8. Returnal

По-диявольськи складний шутер. Значна частина труднощів у ньому пов'язана з жорсткими правилами прогресу. Варто зауважити, що деякі з моментів розробники виправили, щоб зробити гру доступнішою. Попри те, що Returnal іноді може вивести гравця з рівноваги, все-таки варто докласти зусиль, щоб дістатися до фінальних титрів.

Трейлер гри Returnal: дивіться відео

7. Ninja Gaiden (серія ігор)

Кожна гра Ninja Gaiden неймовірно складна, і лише ті, хто опанує їхню механіку, по-справжньому полюблять цю серію. Є легкий режим, але тоді ігри здаватимуться вам просто смішними.

Трейлер Ninja Gaiden: дивіться відео

6. Cuphead

Коли Cuphead була представлена вперше, вона нагадувала данину поваги мультфільмам 1940-х і 1950-х років. Гравці навіть не підозрювали, що ж ховається під цією милою оболонкою.

Ніколи не судіть про Cuphead за її обкладинкою, а перед початком гри обов'язково випийте трохи ромашкового чаю, щоб заспокоїти нерви.

Гра Cuphead: дивіться відео

5. Super Meat Boy

Super Meat Boy – це базова вільна платформна гра. Її механіка добре розроблена, а художній стиль і концепції захоплюють. Однак є тут і свої підводні камені. Адже ті геймери, які дійшли до фіналу основної гри, після цього повинні впоратись з "темними" рівнями, які є ще екстремальнішими.

Геймплей гри Super Meat Boy: дивіться відео

4. Ghost' n Goblins

Ghost 'n Goblins реально можна пройти за годину чи навіть значно швидше. Та у грі є певні особливості, які не дозволяють більшості гравців дійти так далеко. Щоб звикнути до геймплею та розібратися у всіх нюансах ігрового процесу, потрібен час. Відтак новачки можуть витрачати дні або й тижні, аби завершити гру.

Гра Ghost 'n Goblins: дивіться відео

3. Elden Ring, Dark Souls, Demon's Souls, Bloodborne

Гра Elden Ring посідає третє місце нашого рейтингу, але вона ділить простір зі своїми старшими "братами" й "сестрами" – трилогією Dark Souls, "двоюрідним братом" Bloodborne і своїм предком Demon's Souls.

Більшість ігор Souls мають схожу формулу, і Elden Ring насправді є однією з найпростіших серед них. Однак у цій розробці є кілька пізніх босів, які змусять сумувати навіть досвідченого ветерана-геймера.

Геймплей гри Elden Ring: дивіться відео

2. Sekiro

Sekiro не можна назвати абсолютно несправедливою. У проєкті все ж таки присутні конкретні правила, з якими гравця знайомлять на старті. І вони залишаються в основі геймплею до самого кінця.

Проте протягом усього проходження Sekiro розробники підкидають неприємні сюрпризи. То в боса звідкись з'явиться третя стадія з купою вбивчих атак, то знайдеться суперник із вкрай неприємним набором умінь. Щоб підлаштуватись під його дії, необхідно змінити звичну тактику бою та вийти із зони комфорту.

Трейлер гри Sekiro: дивіться відео

1. Contra

Згадайте будь-яку з ранніх ігор Contra, щоб зрозуміти сенс такого рейтингу. Геймери ненавиділи цей проєкт, але водночас полюбили його.

Contra – мабуть, найскладніша відеогра і залишається такою ж донині. Ті, хто легко піддається стресу, повинні уникати її за будь-яку ціну. Проте гравцям, які люблять справжні виклики, варто приділити час цій розробці і продемонструвати свою силу.

Гра Contra: дивіться відео