24 Канал разом з партнером PIN-UP Ukraine розповідає, де з'явилися популярні у світі розробки. Сподіваємося, країни походження деяких відеоігор зможуть вас здивувати.

Також цікаво П'ять відеоігор, які подарували назву цілим ігровим жанрам

Україна – не лише S.T.A.L.K.E.R

Про культову відеогру від студії GSC Game World ми вже згадали. Нині геймери в усьому світі з нетерпінням очікують на продовження франшизи – S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, реліз якої запланований на перший квартал 2024 року.

Так само цьому розробнику належить серія стратегій "Козаки". Ці ігри хоча й були менш популярними, ніж S.T.A.L.K.E.R, але точно заслуговують на вашу увагу.

Крім того, серед проєктів, які походять з України, особливе місце займає серія Metro 2033 від студії 4A Games. Звісно, хто ж ще міг придумати шутер у знищеній ядерною війною Москві?

Трейлер гри Metro 2033: дивіться відео

США – батьківщина культових відеоігор

Сполучені Штати Америки можна вважати батьківщиною індустрії відеоігор. Тут дислокуються багато студій-творців культових проєктів. Зокрема, до популярних продуктів, які з'явилися у США, належать:

  • серії Grand Theft Auto та Red Dead (Rockstar Games);
  • серії FIFA, Battlefield і Need for Speed (Electronic Arts);
  • серії Call of Duty, Star Wars, Warcraft і Diablo (Activision Blizzard);
  • Fortnite (Epic Games);
  • Starfield, серії Fallout і The Elder Scrolls (Bethesda);
  • серії Counter-Strike, Half Life та Dota 2 (Valve).

Саме з цієї країни походить ціла низка відомих у всьому світі відеоігор абсолютно різноманітних жанрів. Втім, звісно ж, географія територій, де народилися унікальні проєкти, не обмежується лише Сполученими Штатами.

Трейлер гри Need for Speed Unbound: дивіться відео

Японія не відстає

Японія може конкурувати зі Сполученими Штатами за звання батьківщини відеоігор. Зокрема, саме звідси походить ціла низка великих компаній, які розробили багато культових продуктів, як-от:

  • серії Super Mario, Pokemon і The Legend of Zelda (Nintendo);
  • The Elden Ring та серія Dark Souls (FromSoftware),
  • серії Pro Evolution Soccer і Silent Hill (Konami).

У випадку з Японією дуже цікавим є походження відеоігор студії Sony. Хоча компанія й заснована в Токіо, більшість її дочірніх студій, що безпосередньо займаються розробкою продуктів, розташовані за межами країни. До слова, левова частка з них працює в США.

Трейлер гри The Legend of Zelda: Tears of Kingdom: дивіться відео

Гордість польських геймерів

Повернемося в Європу, а саме в сусідню з Україною Польщу. Нині у всьому світі знають про польського розробника відеоігор CD Project Red.

Саме цій студії належать відомі серії The Witcher і Cyberpunk 2077. Остання, до речі, зараз у всіх на вустах через вихід гри Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.

Загалом CD Project Red, як і практично увесь польський народ, підтримує Україну. Наприклад, в останньому "Кіберпанку" знайшли уривок із поеми Тараса Шевченка. Та згодом польська студія взялася перепрошувати в росіян за українську локалізацію гри.

Трейлер гри Cyberpunk 2077: Phantom Liberty: дивіться відео

Франція – європейський лідер

Коли йдеться про Францію в контексті популярних відеоігор, на думку одразу ж спадає одна з найбільших у світі студій Ubisoft. Саме "перу" її працівників належать популярні серії Assassin's Creed, Prince of Persia та Far Cry.

Ubisoft має свої офіси у багатьох країнах на різних континентах. Представництва компанії працюють у Бразилії, США, Канаді, Сінгапурі тощо. Дочірні студії є й в Україні – йдеться про Ubisoft Kyiv та Ubisoft Odesa.

До слова, компанія нещодавно випустила продовження своєї культової серії Assassin's Creed, яке отримало назву Mirage.

Трейлер гри Assassin's Creed Mirage: дивіться відео

Велика Британія

У геймерській індустрії Велика Британія відома насамперед компанією Lionhead Studios, яка створила серію відеоігор Fable. Однак у 2016 році Microsoft, якій з 2006 року належала Lionhead Studios, оголосила про закриття студії. Ця новина неабияк засмутила шанувальників проєкту.

Також серед британських студій можна виокремити Rebellion Developments. Серед її доробку особливо виділяється серія ігор Sniper Elite.

Трейлер скасованої гри Fable Legends: дивіться відео