За фінансової підтримки PIN-UP Foundation було виготовлено два укриття, зауважує 24 Канал. SafePlace №0012 встановили в місті-герої Херсоні на одній із зупинок громадського транспорту, а SafePlace №0013 – в населеному пункті Циркуни Харківської області.

Читайте також PIN-UP Foundation допоміг понад 15 тисячам українців

У разі небезпеки укриття можуть захистити від ударної хвилі, уламків, смертоносних елементів касетних снарядів. Вони мають товсті стіни у понад 25 сантиметрів та стелю 40 сантиметрів з армованого бетону й розраховані на перебування 15 осіб. Всередині встановлені лави для сидіння, змонтоване освітлення, встановлена вентиляція. Зовні споруди містять знак місця збору, напрямок та адресу найближчого укриття, QR-коди з роликом про SafePlace.

Президентка PIN-UP Foundation Марина Ільїна наголосила на важливості таких ініціатив.

Наша мета – допомагати й сприяти безпеці та благополуччю українців. Ці укриття – лише початок наших зусиль для створення безпечного середовища для жителів Херсона, Циркунів та інших регіонів України,
– зазначила Марина Ільїна.

SafePlaceUA – це ініціатива благодійного фонду "Юність 2.0" зі створення мережі мобільних вуличних укриттів. Перевага в розміщенні укриттів надається громадським місцям відпочинку, дитячим майданчикам, паркам, скверам, зупинкам громадського транспорту тощо.