Правду кажучи, франшиз за всі роки розвитку відеоігрової індустрії набралося неймовірно багато. Це такі проєкти, як Call of Duty, Pokemon, Mario, Final Fantasy, Mortal Kombat та десятки інших. Але ми хочемо поговорити про наші улюблені. Якщо ви ще не мали нагоди зануритися в якусь із цих історій, сміливо встановлюйте. До того ж ці найменування часто можна зустріти на безплатних роздачах та з чудовими знижками, зазначає Games 24.

Дивіться також П'ять ігрових персонажів, які повернулися з мертвих

Assassin's Creed

Серія мультиплатформових відеоігор у жанрі пригодницького бойовика виходить з 2007 року. За цей час над ними встигли попрацювати не менше восьми студій під управлінням Ubisoft.

Сага Assassin's Creed справила неабиякий вплив на розвиток компанії завдяки своєму фокусу на цікавій тисячолітній боротьбі між Орденом Асасинів і Тамплієрами. Хоча франшиза включає елементи наукової фантастики, вона також переплітає свій наратив та ігровий процес з реальними подіями, місцями та постатями, що робить її досить привабливою для любителів історії.

З кожним новим епізодом гравці можуть досліджувати різні часові періоди — від Стародавнього Єгипту до епохи вікінгів та Американської революції. Наразі серія налічує 13 основних ігор, які були високо оцінені за візуальну складову, дизайн, а також сюжети.

Станом на вересень 2022 року франшиза розійшлася накладом понад 200 мільйонів копій. Зараз це число, зрозуміло, ще вище. На черзі ще більше ігор: шанувальники очікують на Codename Red у японському сетингу та Codename Hexe про полювання на відьом, де вперше з'явиться магія.

Дивіться трейлер останньої на цей момент частини: відео

Grand Theft Auto

Мабуть, згадка цієї франшизи є цілком очікуваною, адже хто не любить стару добру GTA! Ця гра прикрашала дитинство мільйонів гравців по всьому світу і продовжує утримувати нашу увагу й дотепер.

Попри суперечки навколо її часом жорстокої тематики, Grand Theft Auto вдалося стати однією з найбільш продаваних франшиз відеоігор усіх часів. Ця серія ігор з відкритим світом, в основі якої лежить кримінальний світ, продана у кількості понад 410 мільйонів копій по всьому світу, і розширила свій вплив на різні ігрові платформи.

Хоча перші ігри серії зустріли змішаними відгуками, ситуація швидко змінилася після виходу Grand Theft Auto III. Відтоді франшиза GTA стала ключовою в ігровому світі й фінансово успішною, і навіть побила 10 світових рекордів.

Наразі найпопулярнішою грою франшизи є GTA V, яка стала найшвидше продаваним розважальним продуктом з усіх коли-небудь випущених, заробивши понад мільярд доларів за перші три дні після релізу.

Незабаром має вийти наступна частина, яка обіцяє вкотре вразити й перевернути наше розуміння подібних проєктів.

Трейлер Grand Theft Auto V: відео

The Legend of Zelda

Вважається однією з найуспішніших франшиз Nintendo. "Легенда про Зельду" здобула велику славу та популярність з моменту свого дебюту майже сорок років тому.

З ростом популярності франшизи вона вплинула на низку відомих людей в індустрії відеоігор, надихнувши зокрема Дена Гаузера, засновника Rockstar Games, та Хідетаку Міядзакі, творця Dark Souls.

Загалом франшиза розійшлася накладом понад 150 мільйонів копій, причому практично кожна частина ставала справжнім хітом, особливо "Подих дикої природи" (Breath of the Wild), що вийшла у 2017 році. Критики вважають цю частину шедевром і натхненням, а його продовження "Сльози королівства" (Tears of the Kingdom), яке було створено на і без того неймовірному фундаменті, хвалили за дизайн відкритого світу.

Трейлер Breath of the Wild: відео

God of War

Ще одна франшиза, яка заслуговує на увагу. Вона була продана у кількості понад 66 мільйонів копій. Її називають одним з найкращих екшенів, які коли-небудь були створені.

Слідуючи за історією спартанського воїна-напівбога Кратоса, ця серія поділяється на "давньогрецьку" епоху, яка розповідає про прагнення до помсти, та "скандинавську" епоху, яка розвиває події в новому напрямку, коли головний герой шукає спокути за свої минулі вчинки.

Незалежно від того, чи є ви шанувальником класичної або нової ери ігор God of War, обидві отримали переважну більшість позитивних відгуків від критиків за сюжет, розвиток персонажів, візуальні ефекти, саундтрек і, в деяких випадках, за переосмислення значення поняття "масштаб" у відеоіграх.

Трейлер God of War: Ragnarök, останньої на цей час глави історії: відео

Кратос став одним із найбільш упізнаваних персонажів відеоігор у світі. Оглядачі, які писали про ігри "давньогрецької" епохи, відгукувалися про нього позитивно як про "крутого" й незламного, але водночас трагічного антигероя. Але ще більше він їм сподобався у "скандинавській" частині франшизи.

Наразі вже випущено 9 ігор у цьому всесвіті, а крім того, Кратос побіжно з'являється в інших іграх, таких як Soulcalibur: Broken Destiny, Mortal Kombat, All-Stars Battle Royale.

Fallout

Неможливо не згадати цю франшизу на тлі виходу серіалу від Amazon. Ця серія постапокаліптичних рольових відеоігор бере свій початок з 1997 року, тоді як остання на цей момент частина вийшла у 2018 році.

Дія відбувається на території США, які зіткнулися з ядерними атаками й перетворилися на небезпечну радіоактивну пустелю, охоплену анархією, жорстокістю та чудернацькими створіннями-мутантами.

Трейлер Fallout 4: відео

Серія є дуже впізнаваною завдяки своєму ретрофутуристичному стилю, натхненному 50 роками минулого століття. З одного боку, бачимо технології, яких не існує навіть сьогодні, а з іншого – старі, якими не користуємося вже десятки років.

Гравцеві належить зануритись у відкритий світ, досліджувати його, виконувати завдання й долати перешкоди різними шляхами.

Зараз фанати очікують на 5 частину з основної серії, яка, на жаль, побачить світ ще дуже не скоро, адже студія Bethesda наразі працює над The Elder Scrolls VI, доповненнями для Starfield та оновленням наступного покоління для Fallout 4.