Відтак Games 24 за підтримки PIN-UP Ukraine пропонує ознайомитися з п'ятіркою найвдаліших напарників, які супроводжували гравців у низці відомих проєктів. Остерігайтесь можливих спойлерів!

Дивіться також Пробирає до мурах: 5 найепічніших битв у відеоіграх

П'яте місце: Елена з Uncharted (2007-2016)

Персонаж Елени Фішер, яку потрібно було врятувати, спочатку створювався як тимчасовий любовний інтерес головного героя. За сюжетом, їхні шляхи повинні були згодом розійтися.

Однак за кілька частин вона розкрилася як повноцінна особистість, здатна на сильні вчинки, і дуже полюбилася спільноті фанатів. Елена неодноразово виручала наших шукачів скарбів, тож виявилася вельми корисною в їхніх пригодах.

Врешті, вона здобула ще один трофей – руку і серце самого Нейтана Дрейка.

Елена з Uncharted
Елена з Uncharted / Фото Naughty Dog

Четверте місце: Атрей у God of War 2018 року

Із симулятора винищення богів і титанів у 2018 році God of War перетворилася на гру про непрості стосунки батька та сина. Весь шлях на вершину гори чужі один одному Кратос і Атрей вчаться ладнати й взаємодіяти, адже інакше виконати останню волю Фей не вийде.

Протягом майже всього сюжету Кратос звертається до дитини не інакше як "малий" або "хлопче", однак уже до фіналу визнає в ньому свого сина. На початку Атрей постає ще недосвідченим воїном, який мало що може (а іноді навіть шкодить більше, ніж допомагає). Проте поступово дитина дорослішає, покращує свої навички й стає цінним союзником, здатним допомогти в боях із найсерйознішими супротивниками. Він відмінно стріляє з лука і сміливо кидається на спини ворогів, даючи змогу батькові завдати вирішального удару.

God of War
Кратос і Атрей у God of War 2018 року / Фото Sony Interactive Entertainment

Третє місце: Еллі в The Last of Us 2013 року

Розробники The Last of Us вигадали сюжет про двох чужих і самотніх людей, які за час своїх пригод зближуються. І їм вдалося витиснути з цієї історії максимум. Від початку подій Джоел та Еллі вже встигли пізнати гіркоту втрати близьких людей, після чого замкнулися в собі й не відкриваються перед іншими.

Після першого знайомства між ними виникло звичайне партнерство. Однак під час мандрівки небезпечним світом вони знаходять спільну мову і неодноразово виручають одне одного з небезпечних ситуацій. Джоел бере на себе основний удар у боротьбі з мутантами та бандитами. Еллі ж неабияк допомагає та навіть кілька разів рятує йому життя.

Еллі в The Last of Us
Еллі в The Last of Us / Фото Naughty Dog

Друге місце: Гаррус у серії ігор Mass Effect (2007-2013)

Для багатьох персонаж Гарруса Вакаріана запам'ятається як майстер калібрування. Але він також один із найвірніших послідовників Шепарда, готовий піти за головним героєм у вогонь і воду, прикриваючи спину протагоніста в пригодах усіх трьох частин Mass Effect.

Туріанець виділяється не тільки хорошими бойовими характеристиками й примітною зовнішністю, а й своєю універсальністю. Він добре справляється з різними видами зброї, завдяки чому надає всебічну підтримку в протистоянні з ворогами.

Гаррус у серії ігор Mass Effect
Таким постає Гаррус у серії ігор Mass Effect / Фото BioWare/Electronic Arts

Перше місце: Елізабет з BioShock Infinite 2013 року

Сюжет BioShock Infinite розгорнувся довкола дівчини на ім'я Елізабет. Букер ДеВітт повинен був доставити її таємничим роботодавцям. Разом із тим за нею полюють дві протиборчі партії Колумбії, а також механічний Соловей, який прагне повернути героїню "додому".

При проходженні можна спостерігати поширений сюжет: людина в біді зближується з головним героєм, розкриває таємницю свого походження, й вирішує, що настав час брати долю у свої руки.

Елізабет з BioShock Infinite
Елізабет з BioShock Infinite / Фото Zolaida/DeviantArt

Залякана й майже безпомічна героїня перетворюється на повноцінну бойову одиницю, яка завжди підкине потрібні боєприпаси, поповнить запас аптечок, знайде монети й навіть відкриє портали в різні куточки Всесвіту. Не дивно, що цей образ, який так запам'ятовується, полюбився мільйонам геймерів по всьому світу.