Увесь цивілізований світ продовжує засуджувати російську воєнну агресію та вводити санкції проти країни-агресора. Осторонь не стоять й розробники відеоігор, які ще з перших днів війни почали проявляти свою позицію. Про глобальні подібні речі ми на Games24 вже розповідали, а сьогодні хочемо згадати ще й про такі, які більшість з вас могла пропустити.
Актуально Українізовані обкладинки та переїзд студії в Чехію: нова інформація про S.T.A.L.K.E.R. 2
Росіян не пустили на конференцію GDC 2022
Розпочнемо з досить резонансної новини, яка пов'язана з міжнародною ігровою конференцією GDC, яка проходить цими днями в Сан-Франциско. Річ у тім, що її організатори анулювали реєстрації представників ігрової індустрії Росії та повернули їм кошти.
Своє рішення виносити на публіку вони не стали, а просто розіслали розробникам листа, в якому йшлося про те, що їхнє рішення не підлягає перегляду. Також організатори GDC 2022 написали, що таке рішення піде на користь заходу та всім його учасникам.
GDC 2022 / Фото з офіційного сайту конференції
Відеоігри в оренду
На Росії продовжують рости ціни на фізичні копії відеоігор. Наприклад, Gran Turismo 7, яка так й не вийшла на території країни-агресора, в місцевих перекупників коштує до 18 тисяч рублів. Хоча раніше стандартну версію відеогри для PS5 можна було передзамовити за 5,5 тисячі рублів.
Також цікаво, що російські перекупники вже навіть почали здавати цю відеогру в оренду. Відзначимо, що йдеться про оренду дисків та навіть облікових записів з Gran Turismo 7. За тиждень такого задоволення треба заплатити до тисячі рублів, а за місяць – приблизно 3 тисячі.
Ціни різняться, бо на місцевому ігровому ринку з'явилося чимало таких підприємців. Відзначимо, що цей випадок просто показовий, а загалом щось схоже можна написати й про інші офіційні диски з будь-якою новою відеогрою.
Відеогра Gran Turismo 7 / Фото з крамниці PS Store
Інші "перемоги" російського ігрового ринку
- Розробники гри New World заблокували облікові записи гравців з Росії та Білорусі. Спершу адміністратори форумів досить жорстко зустріли російську критику, а тому навіть здалося, що блокування не помилкове. Пізніше автори доступ повернули, але так й не пояснили, чому так зробили. Можливо, зараз вони готують якийсь "сюрприз" для місцевих геймерів.
- Свою санкційну машину не збирається зупиняти й компанія Blizzard. Вона виявила та заблокувала ще одну "лазівку", яку російські геймери використовували для того, щоб поповнювати свої рахунки. Йдеться про подарунки рублів, які могли робити іноземні геймери.
- У популярній на Росії соцмережі "VK" зник доступ до офіційних саундтреків із відеоігор. Згідно з місцевими джерелами, постаралися такі компанії: Electronic Arts, CD Projekt RED, Ubisoft, Rockstar Games та Sony.
- Офіційний російський сайт PlayStation перестав повноцінно функціонувати. Наразі там працює лише розділ з технічною підтримкою.