Торішній вихід аніме Cyberpunk: Edgerunners подарував нове дихання грі Cyberpunk 2077, яку розробники якраз "реанімували" після, ймовірно, найпровальнішого релізу за останнє десятиліття.

Цікаво Залишили слід в історії: 5 відеоігор, які назавжди змінили індустрію

Хоча випадок з CD Projekt, напевно, найвідоміший, але зовсім не єдиний. Про ще 3 гри, розробникам яких вдалося реабілітуватися після невдалого старту, розповість 24 Канал спільно з партнерами з Pin-Up Ukraine.

No Man's Sky від Hello Games

Обкладинка гри / Фото Hello Games

Амбітна космічна пригода No Man's Sky, анонсована у 2013 році, посіяла серед геймерів неабиякі очікування.

Гра обіцяла безмежний відкритий всесвіт, де кожна планета буде унікальною, а гравці можуть досліджувати їх та взаємодіяти між собою.

Проте після релізу у 2016 році виявилося, що гра страждає від багатьох технічних проблем, а обіцянки розробників не виконані від слова "зовсім".

Трейлер анонсу No Man's Sky: дивіться відео

Це призвело до великого розчарування серед геймерської спільноти, а гра почала тонути у негативних відгуках у той час, як її ідейного батька – геймдизайнера Гарета Бурна називали шарлатаном.

Попри весь негатив, команда Hello Games не здалася і протягом наступних років постійно випускала оновлення та додатковий контент для гри, який з'являється навіть зараз.

Окрім того, розробники прислуховувалися до фідбеку гравців і поступово виправляли проблеми. Завдяки цьому з часом No Man's Sky стала зовсім іншою грою порівняно з тією, якою була на старті.

Трейлер одного з оновлень: дивіться відео

Проєкт отримав велику кількість безкоштовних оновлень – як обіцяних від початку, так і нових функцій та режимів.

Також розробники покращили графіку та суттєво підтягнули оптимізацію, що виправило більшість технічних проблем.

Після всіх зусиль команди No Man's Sky стала однією з найбільш популярних та успішних ігор у своєму жанрі й продовжує приваблювати гравців дотепер.

Final Fantasy XIV від Square Enix

Обкладинка гри / Фото Square Enix

Після релізу у 2010 році чергова гра у серії Final Fantasy під номером XIV отримала нищівні відгуки з боку гравців і критиків.

Проєкт мав численні проблеми, включаючи технічні недоліки, нудний геймплей і відсутність цікавого контенту.

Компанія Square Enix визнала провал, але замість того, щоб покинути проєкт, вирішила повністю його переробити.

Після трьох років напруженої праці світ побачив заміну невдалого релізу – Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Релізний трейлер Final Fantasy XIV: A Realm Reborn: дивіться відео

Значні зміни у геймплеї, інтерфейсі, графіці та сюжеті повністю виправдали себе і гра стала шалено популярною.

Крім того, після релізу новинки розробники активно працювали з гравцями, слухали їхні пропозиції та виправляли проблеми шляхом регулярних оновлень.

Перезапуск виявився настільки успішним, що Final Fantasy XIV стала однією з найпопулярніших онлайнових рольових ігор світу і досі продовжує отримувати новий контент та оновлення, які радують її велику спільноту активних гравців.

Rainbow Six Siege від Ubisoft

Обкладинка гри / Фото Ubisoft

Схожа доля спіткала й амбітний багатокористувацький шутер Rainbow Six Siege, що на релізі у 2015 році неабияк розчарував геймерську спільноту.

Гра мала проблеми зі зв'язком із серверами, балансом ігрового процесу та відсутністю достатньої кількості контенту.

Чимало гравців тоді заявили, що цей проєкт не відповідає високій марці продуктів Ubisoft, і у компанії не змогли проігнорувати подібних заяв.

Протягом наступних років студія вклала час та працю у покращення гри. Розробники постійно додавали нових оперативників (ігрових персонажів), карти та коректували геймплей.

Вони, як і у попередніх випадках, активно спілкувалися з гравцями, прислуховувалися до їхніх пропозицій і змінювали гру на основі відгуків.

Трейлер 8-го року Rainbow Six Siege: дивіться відео

Зусилля Ubisoft принесли плоди й в результаті Rainbow Six Siege стала одним з найпопулярніших багатокористувацьких шутерів останніх років, особливо в американському регіоні.

Грі вдалося відновити втрачену довіру геймерів, здобути велику базу фанатів та навіть стати досить популярною кіберспортивною дисципліною.