Портал GamesIndustry.biz опублікував результати цікавого дослідження від Ipsos Mori GameTrack. Аналітики з цієї компанії провели опитування серед чималої кількості геймерів з європейських країн.

Цікаво Заклик до насильства: популярну емоцію видалили з платформи Twitch

Для опитування компанія підготувала список з 11 факторів, які можуть впливати на рішення про придбання відеоігор. Респондентами стали геймери з Великобританії, Франції, Німеччини, Іспанії та Італії. В опитуванні взяли участь гравці у віці від 11 до 64 років, які грають у віртуальні проєкти різноманітних жанрів. Також аналітики відзначили, що всі респонденти за останній рік придбали хоча б одну відеогру.

Ціна стала головним фактором, на який орієнтуються геймери при виборі відеоігор. Одразу 77% гравців поставили цей чинник на першу сходинку, а знижки опинилися лише на другому місці з показником у 67%. Цікаво, що лише для італійців фактор знижок виявився важливішим за ціну продукту. Думка друзів та звичайних користувачів виявилася важливішою для геймерів, ніж відгуки від впливових осіб (блогерів). Лише 32% опитуваних зважають на думку впливових людей при виборі відеоігор, а відгукам від друзів довіряють одразу 58% гравців (відчутна різниця).

На дні рейтингу опинилися два фактори, які пов'язані з додатковим контентом: DLC та внутрішньоігрові предмети. Хоча більшість сучасних компаній вкладає чимало ресурсів саме у розробку такого контенту.

Цікаво, що для геймерів важливими факторами стали тривалість геймплею, а також обсяг пам'яті, який займає відеогра. Також варто зазначити, що гравці частіше звертають увагу на спільну гру в офлайні, ніж в онлайні.

Топ факторів, на які звертають увагу геймери, коли обирають відеогри:

 1. Ціна
 2. Знижки
 3. Гарні відгуки від членів сім'ї чи друзів
 4. Гарні відгуки від інших геймерів
 5. Тривалість геймплею
 6. Спільна гра в офлайні
 7. Спільна гра в онлайні
 8. Обсяг пам'яті
 9. Гарні відгуки від впливових осіб
 10. Можливість купувати внутрішньоігрові предмети
 11. Можливість купувати DLC чи доповнення

Рейтинг факторів, на які звертають увагу геймери, коли обирають відеогри​ / світлина з порталу gamesindustry.biz