Ні для кого не секрет, що жінок-протагоністів загалом важче знайти в відеоіграх порівняно з чоловічими персонажами, але дані сайту Solitaired показали, наскільки велика ця прірва, повідомляє 24 канал.

Варто уваги PIN-UP Ukraine сплатила 23,4 мільйона гривень за ліцензію у 2022 році

Нещодавнє дослідження, проведене сайтом онлайн-ігор Solitaired, стверджує, що зі 150 найпопулярніших відеоігор, випущених у період з 1985 по 2022 рік, лише 6% запропонували геймерам взяти під контроль жінок.

Як вибірку було обрано 150 відеоігор з найвищим рейтингом на IMDB (окрім оновлених версій та доповнень). Результати вийшли досить цікавими.

Отже, серед досліджуваних ігор:

  • У 69,3% був лише герой-чоловік.
  • У 13,3% один герой-чоловік та одна жінка.
  • У 8,7% гравці могли вибирати стать свого персонажа
  • Лише у 6% геймерам пропонували одноосібну головну героїню.

Загалом всього лише у 9 іграх зі 150 досліджуваних були самостійні протагоністки: Portal, Portal 2, Beyond: Two Souls, Tomb Raider, Life is Strange, Rise of the Tomb Raider, The Walking Dead: Season Two, Horizon Zero Dawn та Star Wars Battlefront 2.

Мабуть, найвідоміша героїня відеоігор / зображення PS Store

На противагу цьому, у 104 зі 150 ігор були одноосібні головні герої-чоловіки або кілька героїв-чоловіків без варіантів жіночої статі.

Цікаво, що навіть у ситуаціях, коли головні герої гри були представлені персонажами двох гендерів – чоловіків все одно часто було більше, ніж жінок. Серед подібних прикладів Left 4 Dead, Heavy Rain та Borderlands 2, де в кожному проєкті є три герої-чоловіки та одна героїня.

Буде цікаво спостерігати за тим, чи зміниться ця тенденція найближчими роками. Цілком можливо, що поступ розпочнеться із GTA VI, яка вже точно матиме головну героїню, що підтвердив масштабний витік даних гри.