Дістали затори? Забудовники знову намагаються побудувати житлову багатоповерхівку замість вашого улюбленого парку? Або, може, ви незадоволені облаштуванням свого міста в цілому? Як щодо того, щоб спробувати власні сили в ролі мера, короля або навіть диктатора свого маленького мегаполіса? Games24 пропонує вашій увазі список найкращих містобудівних симуляторів.

Не пропустіть У Steam розпочався розпродаж стратегій: знижки до 80%

Tropico 6

 • Дата випуску: 6 березня 2019
 • Розробник: Limbic Entertainment
 • Платформи: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PC


Обкладинка гри Tropico 6 / зображення з іnstant-gaming.com

Ви коли-небудь мріяли побудувати свій власний райський острів і керувати ним? Вакансія Ель Презіденте знову вакантна і ви можете зайняти її, щоб стати тираном, якого світ ще не бачив або мирним і розважливим правителем, яких завжди так не вистачає.

Трейлер гри Tropico 6

Гра дарує можливість взяти на себе керівництво не одним, а відразу декількома містами розкиданими на мальовничих островах. Будівництво транспортних систем і мостів для з'єднання ваших островів стає необхідністю, якщо ви, звісно, хочете побудувати потужну імперію. Також важливими аспектами гри є політика та економіка. Вам пропонують торгувати з закордонними країнами, іноді брати хабарі, іноді їх давати та все в такому дусі. Але постійно стежте за рівнем достатку вашого населення, ви ж не хочете померти під час повстання? О, і не забувайте, що ви можете побудувати свій власний палац – зрештою, це одна з переваг роботи.


Палац Ель Презіденте з гри Tropico 6 / зображення з gamecrate.com

ANNO 1800

 • Дата випуску: 16 квітня 2019
 • Розробник: Ubisoft Blue Byte
 • Платформи: PC


Постер гри ANNO 1800 / зображення з Epic Games Store

У Anno 1800 ви приміряєте на себе роль засновника компанії за часів промислової революції. Це світанок нової ери, і ви хочете збудувати місто, яке буде процвітати або упадати в міру того, як технології будуть змінюватися і розвиватися. Прокладаючи торгові шляхи та вирушаючи в експедиції для подальшого вивчення і пошуку корисних ресурсів, ваш недавно створений мегаполіс буде все більше зростати. Але через це вам доведеться зіткнутися з великою кількістю проблем, такими як конкуренти-правителі, порушення громадського порядку, політичні війни та багато іншого. Незалежно від того, дипломат ви або трохи тиран, ви можете експериментувати з різними стилями гри, прагнучи здобути славу й багатства в цю дивовижну епоху.

Трейлер гри ANNO 1800

Cities: Skylines

 • Дата випуску: 10 березня 2015
 • Розробник: Colossal Order, Tantalus Media
 • Платформи: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PC


Обкладинка гри Cities: Skylines / зображення з іnstant-gaming.com

У цій грі ви, в якості нового мера, так само будуєте місто з нуля, управляючи всіма його аспектами: від реалістичної економіки до дорожніх робіт і охорони здоров'я. Рівень мікроменеджменту тут приголомшує. Проєктування міста означає управління податками, створення підприємств, експлуатацію ресурсів і, звичайно ж, все це повинно функціонувати одне з одним. Будівництво доріг, транспортних систем, створення міських зон, прокладка водопроводу і багато іншого чекає вас в цьому складному симуляторі. На той час, коли ваше місто буде "завершено", у вас буде великий мегаполіс з населенням, який живе, працює і функціонує, так само як і його аналог в реальному світі. Направду, немає іншої містобудівної гри з таким рівнем деталізації.

Трейлер гри Cities: Skylines

Вся її складність полягає в тому, чи зможете ви врівноважувати численні потреби ваших громадян і кожного району окремо, з добробутом міста в цілому. Зіткнувшись зі стихійними лихами, забрудненням навколишнього середовища, дорожньо-транспортними пригодами та всім іншим, що тільки можна уявити, вам буде потрібно шукати все нові й нові рішення, які ніколи не будуть однозначно добрими чи поганими. Але ви повинні спробувати зробити все, щоб побудувати ідеальне місто, який кожен віртуальний громадянин захоче називати своїм домом.

Frostpunk

 • Дата випуску: 24 квітня 2018
 • Розробник: 11 bit studios
 • Платформи: PlayStation 4, Xbox One, PC


Постер гри Frostpunk / зображення з Steam

Frostpunk – містобудівний симулятор, який змусить вас знову і знову сумніватися у власних моральних цінностях. Ваше завдання – пережити передчасний льодовиковий період у відокремленому місті, побудованому в стилі стімпанк, яке залишилось незавершеним до того, як наступили суворі морози. Ваша роль, як лідера групи уцілілих, полягає в тому, щоб відновити місто навколо гігантського обігрівача, який постійно потребує палива, щоб ваші жителі були в безпеці.

Трейлер гри Frostpunk

Запорука успіху – це ефективне управління ресурсами для підтримки життя міста, і ваше головне завдання – підтримання рівня палива в обігрівачі. Як і слід було очікувати від однієї з кращих ігор про апокаліпсис, Frostpunk – не зовсім безтурботна гра про будівництво міст. На відміну від інших ігор в списку, Frostpunk – це фактично гра про виживання, а не просто про управління містом.

Смерть неминуча в цій суворій тундрі, і ви стикаєтеся з безліччю складних рішень, які потрібно прийняти, тільки для того, щоб місто продовжувало існувати. Замість того, щоб турбуватися про розміщення будівель і про те, як все виглядає, вам потрібно приймати закони, які будуть тримати ваших громадян в порядку, відправляти їх в ризиковані експедиції, і зрідка навіть здійснювати злочинні дії. Все заради виживання.


Скріншот з гри Frostpunk / зображення rightplay

Surviving Mars

 • Дата випуску: 15 березня 2018
 • Розробник: Haemimont Games
 • Платформи: PlayStation 4, Xbox One, PC


Постер гри Surviving Mars / зображення Steam

Читайте також Game over: 5 відеоігор, що не виправдали сподівань

А якщо і Землі, нехай і в альтернативному всесвіті Frostpunk, вам замало, тоді можете спробувати колонізувати Марс. Як і Frostpunk, Surviving Mars поєднує в собі виживання і будівництво міста, хоча і на безплідній червоній планеті, а не на замороженому пекельному пейзажі. Ви будете озброєні всім необхідним обладнанням, щоб створити функціональне, щасливе місто для колоністів, досліджуючи покриту пилом поверхню Марсу в пошуках місцевості, яку можна удобрити, щоб мати змогу розширюватися по планеті.

Трейлер гри Surviving Mars

Вам також доведеться постійно працювати над тим, щоб ваші зграйки колоністів були ситі й щасливі, але це менша з ваших проблем. Виживання на Марсі трохи складніше, воно вимагає великої уваги, щоб забезпечити громадянам доступ до кисню і захистити їх від стихійних лих, що насуваються, таких як пилові бурі та "холодні хвилі".