Наприклад, ви колись замислювалися над тим, що остання гра серії GTA вийшла аж 10 років тому, а легендарній Skyrim виповнилося 12? Це лише маленька частинка культових розробок минулого десятиліття. 24 Канал разом з партнером PIN-UP Ukraine підготував для вас підбірку найкращих відеоігор 2010-х років, які й досі не втрачають своєї популярності.

Також варте уваги Хвилинка ностальгії: найяскравіші відеоігри з 90-х

Skyrim

Більшість шанувальників залюбки погодяться: Skyrim – це найкраща гра в серії The Elder Scrolls. Її сюжет побудований довкола намагань головного героя перемогти дракона Алдуїна, старшого сина головного бога Тамріелю Акатоша.

Центром гри стала провінція Скайрим через 200 років після подій Oblivion. Там розгортається громадянська війна, що розпочалася з убивства верховного короля.

Завдяки захопливому сюжету та яскравому відкритому світу, які є притаманними для розробок студії Bethesda, гра й досі залишається популярною серед десятків тисяч шанувальників.

Трейлер гри Skyrim: дивіться відео

Red Dead Redemption

Компанія Rockstar по-справжньому професійно змогла занурити своїх шанувальників у світ вестерну. Події гри відбувається у 1911 році, під час занепаду американського Старого Заходу та Мексиканської революції.

Протягом 2010-х років у світ вийшли дві ключові гри цієї серії – Red Dead Redemption та Red Dead Redemption 2. Сюжет розробок розкриває історію колишнього злочинця Джона Марстона, чию сім'ю викрало ФБР.

Як і Skyrim, Red Dead Redemption настільки припала до душі геймерам, що ігри серії й досі залишаються неймовірно популярними.

Геймплей гри Red Dead Redemption 2: дивіться відео

Розквіт Assassin's Creed

Хоча перші ігри Assassin's Creed почали виходити ще у двохтисячних, саме 2010-м рокам студія Ubisoft завдячує справжнім розквітом своєї культової франшизи. У цей час вийшло одразу 9 нових ігор лише основної серії:

  • Assassin's Creed: Revelations (2011);
  • Assassin's Creed III (2012);
  • Assassin's Creed IV: Black Flag (2013);
  • Assassin's Creed Rogue (2014);
  • Assassin's Creed Unity (2014);
  • Assassin's Creed Syndicate (2015);
  • Assassin's Creed Origins (2017);
  • Assassin's Creed Odyssey (2018);
  • Assassin's Creed Valhalla (2020).

Сюжет розробок охоплює різні історичні періоди, починаючи з епохи Відродження в Константинополі й закінчуючи пригодами вікінгів у IX столітті. Популярність Assassin's Creed протягом десяти років зростала надстрімкими темпами, а фанатами цих ігор ставали мільйони й мільйони нових геймерів.

Трейлер гри Assassin's Creed Valhalla: дивіться відео

The Last of Us

Жорстока і безкомпромісна The Last of Us перетягнула новий жанр "гри в тата" в приголомшливо реалізований постапокаліптичний пейзаж. Захопливі стосунки між Джоелом та Еллі створюють емоційну основу, але вони існують у світі, наповненому сумними історіями та монстрами.

Та студія Naughty Dog точно знає, які підійти і до одного, й іншого. Посеред цього всього жаху особливо вражає сцена з жирафом – той, хто побачить її, вже ніколи не забуде.

Трейлер гри The Last of Us: дивіться відео

The Witcher

Саме 2010-ті стали часом виходу двох ключових ігор з культової серії "Відьмака" – The Witcher 2: Assassins of Kings (у 2011 році) та The Witcher 3: Wild Hunt (у 2015 році).

Також цікаво Назад у дитинство: найкращі відеоігри 2000-х років

Цикл ігор польської студії CD Projekt Red заснований на однойменній серії книг польського письменника Анджея Сапковського та виступає її продовженням.

Найпопулярнішою, звісно ж, є третя частина "Відьмака". Wild Hunt поєднує в собі нелінійний сюжет і відкритий ігровий світ, який у тридцять разів більший, ніж у другій грі.

Трейлер гри The Witcher 3: Wild Hunt: дивіться відео

Pokemon Go

Pokémon Go, без перебільшення, назавжди змінила індустрію відеоігор. У ній вперше в історії вдало застосували технологію доповненої реальності (VR).

Саме успіх Pokémon Go підштовхнув чимало розробників до пошуку додаткових способів привернути увагу якомога більшої кількості геймерів за допомогою інструментів VR.

Геймплей Pokémon Go: дивіться відео

Minecraft

Ще задовго до Minecraft багато ігор називали "пісочницями". Творці запевняли, що в таких проєктах можна йти куди завгодно й робити, що забажається. Втім, лише поява Minecraft показала, що світ звичних нам ігор не такий уже й "відкритий".

Привабливість ігрового процесу Minecraft полягає в тому, що він повністю створений користувачем у світі "пісочниці". У ній геймери справді можуть робити все, що їм заманеться.

Геймплей гри Minecraft: дивіться відео

Тому, починаючи з Minecraft, для досягнення успіху деякі розробники ігор відмовилися від ідеї, що гравці повинні мати жорсткі обмеження, як-от сюжетні лінії та квести.