Однак через особливості та темпераментність геймерів в історії цієї галузі було чимало скандальних випадків: від банів за порушення правил до цілком реальних злочинів з тюремними термінами. 24 Канал разом з PIN-UP Ukraine зібрали добірку найцікавіших випадків.

Також цікаво Пробирає до мурах: 5 найепічніших битв у відеоіграх

Як Forsaken став мемом

Професійний гравець у Counter-Strike: Global Offensive Ніхіл "Forsaken" Кумават з команди Clan OpTic India став відомим на весь світ, але не завдяки своїм феноменальним навичкам. Молодик виявився настільки безстрашним, що використовував чит aimbot на офіційному турнірі eXTREMESLAND.

Що таке aimbot?

Це стороннє програмне забезпечення, яке допомагає шахраювати у шутерах, шляхом покращування прицілювання чи його автоматизації.

Не зрозуміло, на що сподівався горе-шахрай, адже античіт-програма суддів швидко виявила порушення. А коли ті намагалися з'ясувати, в чому справа – геймер панічно спробував все видалити, однак не встиг.

Інцидент з читерством Forsaken – дивитися відео

Камери зафіксували спробу стерти заборонені файли, тож команду дискваліфікували, а самого геймера довічно забанили в грі.

Булінг у Team Griffin

У LCK – південнокорейській професійній лізі League of Legends – свого часу зійшла зірка молодої команди Team Griffin, що з моменту заснування у 2016 році всього за три роки стала топкомандою, якій пророкували неймовірне майбутнє.

Чемпіонат світу з LoL 2019 став визначальною подією для організації, однак зовсім не через тріумф. Незадовго до початку турніру з'явилася новина про звільнення тренера колективу Кім Де "cvMax" Хо, а невдовзі після цього був звільнений і генеральний менеджер Чо Гю Нам.

Як виявилося, гравці Tean Griffin регулярно потерпали від дій цих двох чоловіків. Зокрема Гю Нам неодноразово примушував своїх "підопічних" підписувати невигідні їм контракти, але це ще квіточки. Тренер cvMax завдав геймерам серйозних вербальних і фізичних травм, гравці навіть зізнавалися, що той іноді душив їх.

Було проведено службове розслідування, в результаті якого Де Хо заборонили будь-коли обіймати офіційні посади в кіберспортивних командах з дисципліни, а всю організацію оштрафували. Це призвело до швидкого краху і вже 5 січня 2021 року в LCK оголосили про розпуск команди по LoL.

Легендарний гравець Starcraft II сів у в'язницю за шахрайство зі ставками

Якщо попередні герої відбулися довічними блокуваннями в іграх, то Лі Сан Хьон, відомий під ніком "Life", потрапив до реальної в'язниці.

Свого часу кореєць вважався одним із найкращих професійних гравців у Starcraft II у світі. Між 2012 і 2014 роками молодик заробив приблизно 320 тисяч доларів призових, однак, як виявилося, його доходи не обмежувалися лише ними.

Life тріумфує на турнірі / Фото Kevin Chang для Team Liquid

У 2015 році було розкрито ціле кільце маніпуляцій у Starcraft. Life виявився у списку людей, які брали участь у договірних матчах та робили ставки на них.

Корейське законодавство не спустило цього на гальмах, тож геймеру не лише заборонили займатися кіберспортом до кінця життя, але й присудили 18 місяців у в'язниці.

30 тренерів з CS:GO зловили на гарячому

Ще один скандал, пов'язаний із читерством у CS:GO, трапився у 2020 році. Тоді виявили, що принаймні 37 професійних тренерів активно використовували баг, який дозволяв їм вільно спостерігати за картою під час офіційних матчів і передавати інформацію своїй команді.

Спершу на винних наклала санкції Комісія з доброчесності в кіберспорті, а після розслідування, у 2021 році, самі розробники гри – Valve, які назавжди забанили чотирьох тренерів, тимчасово дискваліфікували інших. Крім того, вони створили нове правило, яке забороняє стороннім особам приєднуватися до сервера під час змагань.