Відеоігри – прекрасний спосіб утекти в іншу реальність, адже тут можна стати героєм, врятувавши всесвіт, а також відчути адреналін від перегонів чи просто блукати, розгадуючи складні головоломки.

Цікаво Назад у дитинство: найкращі відеоігри 2000-х років

Саме змога погуляти віртуальним світом особливо приваблює гравців. Зокрема, усі знають приклади успішних ігор GTA, Cyberpunk 2077, Assasin's Creed тощо. Спільно з партнером PIN-UP Ukraine редакція 24 Каналу розповідає, які з-поміж усіх проєктів мають найбільші за масштабом світи.

5 – Just Cause 3 (2015) – 1036 квадратних кілометрів

Постер гри / Фото PS Store

Франшиза Just Cause добре відома своїм розмахом та любов'ю до масштабності, особливо, коли справа доходить до ігрових мап. Третя частина, розроблена Avalanche Studios і опублікована Square Enix, вдвічі збільшила площу світу в порівнянні з попередницею.

Трейлер Just Cause 3: дивитися відео

Дія Just Cause 3 розгортається на острові Медічі в Середземному морі. Тому світ гри має типову для цього регіону, переважно скелясту місцевість з рідкою рослинністю та кількома невеликими мальовничими містами.

Хоча проєкт отримав неоднозначні відгуки критиків, розробникам вдалося зберегти ключові моменти, що роблять їхні ігри особливими – всеохопний хаос та свободу пересування, яку дарують численні види транспорту, зокрема парашут та навіть реактивний скафандр. Усе це допомагає отримувати насолоду від дослідження мальовничого та майстерно створеного світу.

4 – Test Drive Unlimited 2 (2011) – 1600 квадратних кілометрів

Геймплей у TDU 2 / Фото GameSpot

Технічно у Test Drive Unlimited 2, розробленій Eden Games та виданій Atari, є дві карти, але ми все ж рахуємо їх разом. Прототипами локацій виступили два реальні, досить відомі острови – гавайський Оаху та іспанська Ібіца.

Гра була випущена для ПК, PlayStation 3 і Xbox 360 та отримала досить неоднозначні відгуки з різних причин. Чого критика не торкнулась, так це можливості досліджувати величезні простори островів на шикарних автівках. До того ж у проєкті є динамічні погодні ефекти, денні та нічні цикли та, власне, захопливі краєвиди Ібіци та Оаху.

3 – Final Fantasy XV (2016) – 1813 квадратних кілометрів

Постер гри / Фото PS Store

Далі у списку Final Fantasy XV, розроблена Square Enix. Зауважимо, що третя за розміром карта у нашому рейтингу може дещо розчарувати.

Річ у тому, що попри великі розміри світу, він досить малонаселений і переважно рівнинний, а також має чималу зону, відокремлену від інших непрохідною місцевістю, на кшталт гір.

Трейлер Final Fantasy XV: дивитися відео

Попри це, гра має різноманітні екосистеми, починаючи від суворих пустель і закінчуючи густими лісами, що загалом робить її цікавою для поглибленого дослідження. До того ж Final Fantasy XV отримала гарні відгуки за ігровий процес, візуальні ефекти та емоційний сюжет.

2 – Ghost Recon: Breakpoint (2019) – 2022 квадратних кілометри

Постер гри / Фото PS Store

Дія Ghost Recon: Breakpoint відбувається на вигаданому острові Аврора в південній частині Тихого океану. Ця величезна локація містить багато різноманітних біомів, як-от гори, пустелі, болота та лісисті території. На острові також є населені пункти – і все це можна досліджувати.

Трейлер Ghost Recon: Breakpoint дивитися відео

Щоправда, критики та геймери сходяться у думці, що у випадку Ghost Recon: Breakpoint більше – не означає краще. На мапі є величезні ділянки, де немає нічого, з чим можна взаємодіяти, що робить процес дослідження не надто веселим.

1 – The Elder Scrolls II: Daggerfall (1996) – 160 580 квадратних кілометрів

Постер гри / Фото Steam

Якщо ви вважаєте карту в Skyrim величезною, то повинні спробувати Daggerfall. На сьогодні ніхто досі не зміг перевершити чи бодай наблизитися до розмірів цього світу, який більший за Англію та приблизно дорівнює штату Флорида.

Мапа гри, поділена на регіони / Фото NexusMods

Це величезний простір для дослідження, що приховує просто безліч таємниць. Щоб пройти гру на 100%, вам знадобиться не багато, не мало – 292 години (за даними порталу howlongtobeat).

Можливо, гра дещо застаріла графічно, але все ще має найбільшу ігрову карту в нашому рейтингу, тож може стати цікавою для поціновувачів.