Єдності чи об'єктивності у цьому питанні не дочекаєшся, адже кожному подобаються різні типи проєктів. Окрім того, деякі франшизи настільки довгі, що більшість їх шанувальників буквально виросли з улюбленими проєктами. Однак є річ, з якою не посперечаєшся – цифри.

Важливо PIN-UP Foundation придбав два генератори для котелень Харкова

Британська компанія KCB провела дослідження та сформувала список 10 найприбутковіших франшиз в історії відеоігор. Цікаво, що у рейтинг не потрапило багато очевидних назв, тому ви можете не знайти у списку культових відеоігор, які, на ваш погляд, мали б тут опинитися. Зокрема, кілька з найбільш продаваних відеоігор усіх часів (за кількістю копій), таких як Minecraft, Grand Theft Auto V, Tetris та Wii Sports.

Отож, які франшизи в історії відеоігор можна назвати найприбутковішими, розповідаємо спільно з партнером PIN-UP Ukraine.

3 місце: Mario – 22,6 мільярда доларів

Одна з найновіших версій Маріо / Фото Nintendo

Бронзовим призером став той, хто буквально пройшов вогонь, воду та мідні труби у пошуках своєї принцеси – італійський водопровідник Маріо.

З далекого 1981 року світ побачив просто нескінченну кількість ітерацій пригод імпозантного вусаня. Перегони, файтинги, квести та класичні аркади – японська франшиза стала окремим ігровим всесвітом, який приніс розробникам шалені прибутки та любов мільйонів геймерів.

2 місце: Pokemon – 27,1 мільярда доларів

Одні з найкращих ігор серії / Фото nintendolife.com

Посперечатися за геймерську любов з Маріо з легкістю може хіба що Пікачу.

Саме франшиза, обличчям якої довгі 27 років був цей жовтий красунчик, обігнала головного маскота Nintendo за прибутками на цілих 5 мільярдів доларів, а останні ігри серії Pokemon Scarlet та Pokemon Violet, що вийшли у 2022 році, довго були в топі світових чартів, а отже, в майбутньому ця цифра буде лише зростати.

1 місце: Call of Duty – 30 мільярдів доларів

Постери лише деяких ігор франшизи CoD / Фото TechSpot

Обійшла усіх конкурентів у цьому рейтингу франшиза шутерів CoD, яка бере старт ще у 2003 році. Відтоді під цією назвою світ побачив 21 частину лише головних тайтлів серії (без спін-оффів).

Нові ігри продовжують виходити майже щороку та заробляють сотні мільйонів доларів для Activision. Тому не дивно, що саме ця франшиза є каменем спотикання в угоді компанії з Microsoft, а все через побоювання Sony.

Повний рейтинг виглядає наступним чином:

  1. Call of Duty – $30 мільярдів
  2. Pokemon – $27,1 мільярда
  3. Mario – $22,6 мільярда
  4. Final Fantasy – $18,8 мільярда
  5. Dungeon Fighter Online – $18 мільярда
  6. Space Invaders – $16 мільярдів
  7. Pac-Man – $14 мільярдів
  8. Crossfire – $13 мільярдів
  9. Street Fighter – $12,2 мільярда
  10. Dragon Quest – $12,2 мільярда