24 Канал спільно з партнером PIN-UP Ukraine вирішив розповісти про декілька найпопулярніших мітів зі світу відеоігор та раз і назавжди внести ясність у те, що з них правда, а що – лише легенда.

Цікаво Хвилинка ностальгії: найяскравіші відеоігри з 90-их

Снігова людина із Сан-Андреаса – вигадка

Виявляється, міф із реальності може стати настільки популярним, що виникне й у відеогрі.

Сасквоч, Бігфут, Снігова Людина, Єті або ж насамкінець Чугайстер – один із найвідоміших міфів північноамериканської культури. Протягом десятиліть чимало людей стверджували, що вони бачили цю міфічну істоту і, швидше за все, це не припиниться ніколи.

Однак чи підозрювали ви, що існують геймери, які "бачили" єті в GTA: San Andreas?

Фанатська модифікація таки додала Бігфута в GTA / Фото з thecoolist.com

Після виходу гри у 2004 році, чимало гравців стверджували, що бачили у ній модель людини, схожої на велику мавпу, але ніколи не могли показати скриншот чи бодай чітко описати цю істоту.

Істерія дійшла до того, що на цей міт довелося реагувати розробникам. В інтерв'ю 2005 року співзасновник Rockstar Террі Донован заявив: "Снігової людини (в грі, – ред.) немає, як і в реальному житті".

Щоправда, потім він все ж у тій чи іншій формі з'являвся в новіших іграх студії – GTA 5 та Red Dead Redemption, як своєрідна великодка на усю цю ситуацію.

Злий двійник гравця Херобрін у Minecraft – вигадка

Міф про Херобріна існує майже стільки ж, скільки й сам Minecraft.

Розповіді про двійника Стіва (персонажа, яким керує гравець) з білими очима, який періодично з'являється на серверах і сіє хаос, виринають в мережі й донині.

Так за чутками мав би виглядати Херобрін / Фото з YouTube

"Адепти" цього міту стверджують, що сутність з'являється без попередження та виконує безліч дій, наприклад, створює округлі структури, руйнує будівлі чи навіть атакує гравця.

Розробник гри Маркус Нотч неодноразово спростовував існування злого двійника, але це не завадило фанатським теоріям заполонити мережу.

Хтось стверджував, що Херобрін – це привид померлого брата розробника, інші розповідали, що його в гру додав несправедливо звільнений працівник Mojang.

Ця легенда стала настільки популярною, що творці гри в підсумку навіть додали великодку з рядком "видалення Herobrine" на екран, який з'являвся при завантаженні під час створення нового світу. Однак попри це все, його існування все ж не більше, ніж просто вигадка.

Diablo II має секретний рівень з коровами – правда

Чутки про чудернацький рівень почалися ще під час запуску першої гри Diablo у 1996 році. Тоді ширилася інформація, що якщо ви кілька разів клацнете по мертвим коровам у грі, то потрапите на таємний рівень, населений лише цією худобою.

В оригінальній Diablo ніколи не було такої локації, але під час розробки сиквелу у Blizzard подумали, що ця ідея настільки кумедна, що її гріх не втілити у Diablo 2.

Таким чином гравці дійсно отримали доступ до кумедного рівня з коровами, який став улюбленою точкою для швидкої прокачки персонажа серед багатьох геймерів.

Як потрапити до секретного рівня у Diablo 2: відео

Згодом, у Diablo 3 з'явився його аналог – рівень, населений поні.

Секретна локація у Diablo 3 / Фото Blizzard

А коли вийшла Diablo 4, гравці одразу кинулися шукати щось схоже, однак один з головних творців проєкту Род Фергюссон розчарував геймерів, повідомивши, що подібного рівня в грі немає.

Чи повірили йому? Звісно ні, тому пошуки ведуться і по цей день.

Доктор Роботнік мав бути головним героєм – правда

Чутки про те, що один з найзапекліших ворогів Соніка – доктор Роботнік – мав бути головним героєм, можуть здатися нечуваними, але насправді вони абсолютно правдиві.

Еволюція персонажа в іграх про Соніка / Фото з YouTube

У часи, коли Sega створювала тепер уже культового їжака Соніка, вони також "пітчили" кількох інших персонажів у пошуках ідеального головного героя. Доктор Роботнік був одним із них.

Багато хто з команди полюбив персонажа настільки, що коли головною дійовою особою наступного проєкту обрали саме Соніка, розробники не хотіли просто відмовлятися від дизайну доктора Роботніка. Натомість його було перероблено, щоб створити дивовижного заклятого ворога Соніка, якого згодом блискуче зіграв Джим Керрі в екранізації пригод їжака.

Pong був першою аркадною грою – вигадка

Коли пригадують часи появи та становлення відеоігор, нерідко можна почути інформацію про те, що першою аркадною грою був Pong.

Аркадний Pong / Фото з Вікіпедії

Насправді ж, ще до цієї простенької забавки, існувала комп'ютерна гра, портована на аркадні автомати. Вона називалася "Computer Space" і походить від гри "Spacewar!". Однак проєкт не те що не здобув успіху, а його просто таки зненавиділи, тому що він був надто складним.

Невдовзі потому з'явився Pong і показав, що ігри можуть бути веселими, а не викликати бажання розбити їх на друзки.

Це і спричинило цілий бум аркадних автоматів у США, завдяки яким з'явився Pac-Man, Donkey Kong, а у підсумку й Маріо і ще багато відомих персонажів ігрового світу.