Про те, як і чому відеоігри можуть позитивно вплинути на вашу продуктивність у роботі, розповідає 24 Канал спільно з нашим партнером PIN-UP.
Також цікаво Залишили слід в історії: 5 відеоігор, які назавжди змінили індустрію
Вплив на психічне здоров'я
Британські вчені з Оксфордського університету ще у 2020 році провели дослідження й встановили, що відеоігри не викликають залежності, а, навпаки, покращують психічне здоров'я та самопочуття людей. Науковці дійшли такого висновку на основі даних від 3 270 геймерів, які грали в Plants vs Zombies: Battle for Neighborville та Animal Crossing: New Horizons.
"Гравці, які отримують щире задоволення від ігор, почувають себе більш позитивно", – таким був один із головних результатів експерименту. Як відзначили геймери в анкетах, чим більше часу вони присвячували грі й прогресу в ній, тим щасливішими ставали.
Провідний автор роботи Ендрю Пшибільскі уточнив, що не час є найголовнішим фактором задоволення й гарного впливу відеоігор, а суб'єктивний досвід. Тобто, комусь досить і години, а декому, щоб "насититися", потрібно пограти годин п'ять.
Відеоігри можуть покращити увагу
Доктор Дафна Бавельє є випускницею Массачусетського технологічного інституту й експерткою в галузі вивчення мозку та когнітивних наук. Під час виступу на шоу TED talks у 2012 році вона презентувала свою роботу
Бавельє представила публіці відомий тест Струпа, в якому піддослідні повинні максимально швидко назвати колір, яким написано слово.
За словами дослідниці, у той час, як більшість звичайних людей легко заплутуються в головоломці, ті, хто проводить багато часу за іграми на своїх консолях або комп'ютерах, часто проходять тест з набагато меншою кількістю проблем.
Насправді у тих, хто грає в екшени, є і багато інших переваг з точки зору уваги. Ще один аспект, який також покращується – це здатність відстежувати об'єкти довкола нас. Це те, що ми використовуємо весь час: коли ви їдете за кермом, ви стежите за рухом автомобілів навколо, за пішоходами тощо,
– пояснює Дафна Бавельє.
Дослідження про вплив відеоігор на увагу: дивіться відео
Відеоігри сприяють розвитку мозку
У 2013 році психологиня Сімоне Кюн вивчила вплив відеоігор на мозок молодих людей і зауважила, що після регулярних сеансів ігор він може розвиватися. Її дослідження опубліковане на сайті Національної бібліотеки медицини США.
Кюн спостерігала за своїми пацієнтами, поки вони грали в Mario 64 по 30 хвилин на день протягом 2 місяців. Після того, як учасники дослідження пройшли МРТ, науковиця порівняла їхні результати з початковими показниками й виявила, що префронтальна кора, гіпокамп і мозочок у людей, які брали участь в експерименті, виросли.
Як відомо, префронтальна кора бере участь у найвищих когнітивних функціях, таких як стратегічне планування, а також когнітивний контроль,
– стверджує Сімоне Кюн.
Натомість гіпокамп відіграє важливу роль у формуванні пам'яті, а правий гіпокамп особливо глибоко залучений у просторову навігацію, тобто допомагає нам орієнтуватися у світі. Розвиток цих частин мозку позитивно впливає на здібності людини.
Підсумки
Звісно, як і у будь-якому іншому кейсі, у впливі відеоігор на гравців є не лише позитив. Та, як бачимо, саме корисних моментів дуже багато.
Відеоігри можуть гарно вплинути не лише на продуктивність праці, а й загалом на якість нашого життя. І в сучасному світі багато роботодавців це чудово усвідомлюють.
Дуже показова історія трапилась в Японії. Там після релізу гри The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom багато працівників вирішили оформити відпустку, щоб зіграти в новинку. Такі відпустки назвали "канікулами Zelda".
І керівництво пішло назустріч геймерам. Співробітникам багатьох компаній надали для цього оплачувані дні відпустки. Зокрема, президент однієї з таких фірм із задоволенням схвалив цю ідею.
Такі корпоративні рішення свідчать, що компанії вважають за краще надати своїм працівникам можливість використовувати свої законні дні відпустки замість того, щоб вони потайки грали під час роботи. Ба більше, після такого відпочинку робітники просто зобов'язані повернутися з новим запалом до праці.